Доступність посилання

22 Травень 2017, Київ 19:20
Новини | Суспільство

Захисники прав біженців розкритикували Україну за відсутність підтримки прохачів


Українська держава не надає ніякої допомоги тим, хто просить про статус біженця в Україні, заявив сьогодні Максим Буткевич, співкоординатор проекту «Без кордонів» центру «Соціальна дія».

Як сказав він під час прес-клубу «Життя біженців в Україні: без надії на порятунок», присвяченого Всесвітньому дню біженців, у Києві, в разі визнання державою статусу біженця людині надається довідка на два місяці й одноразова допомога, яка складає 17 гривень.

Керівник благодійного фонду «Рокада» Наталія Гуржій заявила, що в Україні діє один Інтернаціональний центр біженців, де люди вивчають мову, культуру країни, комп’ютерну грамоту, що допомагає їм зорієнтуватися в суспільстві. Але через нестачу грошей через півроку центр припиняє свою роботу.

Експерти заходу зазначили, що їхнє завдання на сьогодні – передати владі функції, які зараз виконують благодійні фонди на кошти міжнародних організацій.

У рамках заходу була презентована виставка «We – peace», яка розповідає про долі дітей-біженців в Україні. Її підготували підлітки з Харківського клубу толерантності.

22 серпня 2012 року Кабінет міністрів ухвалив План заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українському суспільстві на період до 2020 року.

Всесвітній день біженців, за резолюцією Генеральної асамблеї ООН, вшановують щороку 20 червня.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG