Доступність посилання

ТОП новини

ЄС закликав активізувати зусилля зі врегулювання у Придністров’ї


Верховний представник Євросоюзу з закордонних справ Катрін Аштон закликала владу Молдови та керівництво самопроголошеної республіки Придністров’я до конструктивних дій, щоб досягнути мирного врегулювання конфлікту в регіоні.

У заяві, поширеній у п’ятницю, Аштон підтримує звернення Організації з безпеки і співпраці у Європі (ОБСЄ), яке закликає сторони конфлікту утриматися від односторонніх дій.

Аштон наголосила, що Євросоюз, як і раніше, є прихильником врегулювання конфлікту шляхом переговорів у форматі «5+2» – з участю ОБСЄ, ЄС, Росії, США та України.

У п’ятницю парламент Молдови ухвалив декларацію про ситуацію в Придністров’ї. Голова парламентської фракції Ліберально-демократичної партії Валеріу Стрелец повідомив, що документ закликає всіх учасників переговорного процесу не допустити будь-яких дій, здатних призвести до ескалації конфлікту.

Ситуація в регіоні загострилася після того, як лідер самопроголошеної республіки Євген Шевчук 10 червня підписав закон про «державний кордон Придністров’я».
XS
SM
MD
LG