Доступність посилання

ТОП новини

В країні активізувався переділ медіа-ринку (огляд преси)


Київ – Переважна більшість законів, які виходять з-під пера українських законотворців, тижневик «Дзеркало тижня. Україна» ділить на дві умовні категорії. Перша – це так звані грошові закони, з допомогою яких вузьке коло обраних бере під контроль активи чи цілі галузі, перерозподіляє фінансові потоки, виводить кошти в тінь, списує борги, отримує податкові преференції або просто обкрадає держбюджет. Друга – закони «політичні». Спираючись на них, люди при владі намагаються цю владу зберегти й примножити. Особливо непокоїть можновладців виборче законодавство. Підкоряючись мінливим вимогам політичної кон’юнктури та одвічному інстинкту самозбереження, влада переписує правила волевиявлення мало не щороку. Щоразу мимохідь інформуючи суспільство, що саме тепер для нього найбільш «придатне». Нині схема обрання українського парламенту черговий раз уточнюється. Ціна глибоко «політичного» закону про вибори народних депутатів зросла вдвічі. Конкретніше про це йдеться в статті «Основний загін».

Українські підприємці в терміновому порядку виводять гроші з Кіпру і гарячково шукають нові податкові гавані для своїх капіталів. Як стверджує тижневик «Кореспондент», варіант повернення в Україну не розглядається. За підрахунками експертів видання, за роки незалежності в офшорному раю осіли два нинішні державні борги країни. Заголовок публікації – «Операція евакуація».

В Україні спостерігається чітка тенденція до переділу медіа-ринку країни за рахунок виходу на нього нових, переважно невідомих, кінцевих власників, зауважує «Український тиждень». Стосується вона, передусім, інфор­маційно-аналітичного сегменту, що безпосередньо пов’язаний із формуванням громадської думки і має дуже велике значення напередодні та в період виборчих кампаній. Пожвавлення структур, раніше не дотичних до медіа-ринку, на тлі прогнозів затягування кризи на ньому тижневик пояснює лише одним: в Україні де-факто стартувала президентська кампанія. Схоже, ще до кінця поточного року слід очікувати активізації та навіть завершення переділу медіа-ринку, зокрема й за рахунок досить потужних активів, які все ще належать таким олігархам, як Ігор Коломойський, Віктор Пінчук, Петро Порошенко. Матеріал називається «Великий медіа-переділ. Хто стоїть за новими власниками ЗМІ?».

Російська православна церква активно втручається у справи держави, але, незважаючи на безпрецедентну підтримку влади, втрачає парафіян. Про це стверджує тижневик «Фокус» у матеріалі «Хресний хід».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG