Доступність посилання

ТОП новини
29 жовтня 2020, Київ 16:51

Закон про референдум ніяк не вплине на підписання угоди з ЄС – Лавринович


Олександр Лавринович
Закон про референдум, який дозволяє безпосередньо вносити правки до Конституції, попри критичний висновок Венеціанської комісії, ніяк не вплине на підписання угоди про асоціацію з ЄС. Про це, відповідаючи на питання журналістів, заявив міністр юстиції Олександр Лавринович. За його словами, це питання в контексті євроінтеграційних змін до законодавства обговорювали 24–25 червня у Люксембурзі.

«Те, що відзначав секретар Венеціанської комісії, стосувалося можливості ухвалення Конституції на загальнонаціональному рівні. Але принаймні у двох країнах Європейського союзу саме так і було зроблено. І питання, мати таку норму чи ні, лежить не у правовій площині, а в площині політичної доцільності. Тому, коли ми спілкувались, то винесли цю тему «за дужки» – для обговорення на рівні політичної стратегії», – зазначив міністр.

Він додав, що норма про можливість ухвалення поправок до Конституції на всеукраїнському референдумі повністю відповідає чинній Конституції, і про це є рішення Конституційного суду від 2005 року.

Венеціанська комісія у своєму висновку з приводу закону про референдум заявила, що ухвалення поправок до Конституції на референдумі зашкодить конституційній стабільності й законності.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG