Доступність посилання

ТОП новини

Президент США заперечив, що може торгуватися за інформатора про дії спецслужб


Президент США Барак Обама заявив у четвер, що не має наміру торгуватися з іншими країнами за видачу американця Едварда Сноудена, який викрив таємні програми американських спецслужб щодо стеження за телефонними контактами й діями в інтернеті, в обмін за якісь поступки для них.

Обама, перебуваючи з візитом у Сенегалі, також запевнив, що не буде піднімати в повітря винищувачі, щоб перехоплювати літак, на якому інформатор про таємні програми стеження спецслужб США може вилетіти з Росії деінде.

При цьому президент США знову наголосив: він сподівається, що Росія, де Сноуден, як вважають, перебуває, чи інші країни, які говорили про можливість надати тому притулок, визнають, що вони є частиною міжнародної спільноти і повинні виконувати міжнародне законодавство.

Також у четвер Еквадор, до якого Сноуден раніше, за повідомленнями, звертався по притулок, повідомив, що ще не розглядав це прохання, бо американець не з’явився до жодного з його посольств.

США вже багато разів закликали Росію видати Сноудена і попереджали про можливі негативні наслідки відмови. Росія ж заявляє, що не має підстав видавати американця, бо, з одного боку, не має зі США договору про екстрадицію, а з іншого, той не перетинав її кордону – як вважають, він формально перебуває поза межами Росії у транзитній зоні летовища «Шереметьєво» під Москвою.

У Сполучених Штатах Америки Едвардові Сноудену, колишньому аналітикові приватної компанії, що за контрактом працювала для Агентства національної безпеки США, заочно висунули звинувачення у викраденні майна держави, умисному розголошенні таємної інформації і незаконній передачі оборонної інформації. За кожним із цих звинувачень йому може загрожувати до 10 років ув’язнення в разі визнання винним.

Сноуден утік зі США після своїх викриттів у пресі про таємні програми стеження американської влади, зокрема, за даними про телефонні розмови через мережі принаймні однієї з найбільших телефонних компаній у США, а також за діями в інтернеті, які здійснюють через мережі дев’яти великих інтернет-компаній США іноземні громадяни з-поза меж країни. В Агентстві національної безпеки США наполягають, що ці програми допомогли зірвати десятки терактів.
XS
SM
MD
LG