Доступність посилання

22 Вересень 2017, Київ 13:23
Новини | Міжнародні

Парламент Косова ратифікував угоду з Сербією серед демонстрацій і сутичок


Парламент Косова ратифікував у четвер угоду про нормалізацію відносин із Сербією, укладену у квітні за посередництва Європейського союзу. Як повідомляють кореспонденти Радіо Свобода, за були 84 депутати, проти – 3 з загалом 120.

Як заявив у парламенті прем’єр-міністр Косова Хашим Тачі, нормалізувати відносини з Сербією буде складно, але він продовжуватиме переговори про це.

Під час голосування його намагалися зірвати депутати від однієї з радикальних націоналістичних партій «Самовизначення», які влаштували сутичку зі спікером; їх мусила витиснути охорона.

Раніше в четвер кількасот прихильників партії «Самовизначення» влаштували під парламентом сутички з поліцією, намагаючись не допустити депутатів до приміщення. Поліція відштовхувала демонстрантів і розганяла їх перцевим аерозолем, демонстранти закидали поліцію бляшанками з фарбою. Кількадесят учасників протесту затримали.

Досягнення і виконання домовленості між Сербією і Косовом про нормалізацію відносин було вимогою Європейського союзу для того, щоб почати переговори з Белградом про вступ до ЄС, а з Приштиною про угоду про асоціацію. У середу міністри закордонних справ країн Євросоюзу рекомендували почати ці переговори; ухвалу про це мають розглянути і, як очікують, остаточно затвердити керівники країн ЄС на саміті завтра.
XS
SM
MD
LG