Доступність посилання

ТОП новини

Мою племінницю побили у дитсадку – луганка


Луганськ – Неякісне харчування, грубість та безвідповідальність вихователів – такі головні загрози для дітей у дитсадках називають луганці. Батьки навіть доплачують кошти, аби урізноманітнити й покращити меню для своїх малюків. А батьківські комітети не лише здають гроші на потреби дитсадків, але й намагаються самостійно контролювати роботу цих закладів.

У зв’язку з подіями у Києві на дитячі садки Луганщини чекають позапланові перевірки. Про це в коментарі Радіо Свобода розповів державний санітарний лікар Луганської області Володимир Жданов. За його словами, зазвичай санстанція планово перевіряє дошкільні установи лише один раз на рік.

«Це може статися з будь-якою областю, з будь-яким містом, у тому числі і зарубіжним. Ви ж розумієте, що таке інфекційне захворювання. Хтось щось не додивився, не домив», – зауважив Володимир Жданов.

Коли востаннє на Луганщині стався подібний випадок, він пригадати не зміг, але зазначив, що «іноді такі випадки бувають».

«Покращене» меню

Саме їжу називають батьки головною загрозою для дітей у садку. Не обов’язково діти отруяться, вона може бути просто низької якості і аж ніяк не корисною, розповідає луганка Ксенія.

«От написано в меню: рибний суп – це з сардини з додаванням олії, з цієї консерви дешевої колотять суп. Манка зі згущеним молоком – це манка на воді і зафарбована згущеним молоком. Притому, що взагалі згущене молоко – алерген. І все це дається в яслах», – зазначає вона.

Очевидно, що дитячі садки різні і годують по-різному. А інколи батьки навіть доплачують кошти, аби урізноманітнити й покращити меню. Показовим у цьому плані є луганський дитсадок № 50. Харчування тут хороше, про це кажуть і самі батьки, і завідувачка – депутат міськради Лідія Картавцева. Вона запевняє: продукти – лише від надійних постачальників. У дитсадку заборонено проводити різні свята, наприклад, відзначати день народження, аби діти не приносили свої продукти харчування та напої сумнівного походження.

Та не лише їжа може бути небезпечною. У тому ж дитсадку № 50 огорожа з’явилася не одразу після відкриття, на територію міг потрапити будь-хто. Нерідко самі вихователі погано виконують свої обов’язки. Дитина може травмуватися, або ще гірше – її можуть викрасти, каже мама двох дітей Вікторія. «Я схиляюся до того, що це неуважність. Вихователь займається своїми справами, або по телефону цілий день базікає. Я прийшла, немає ні няньки, ні вихователя. Тиха година. Питаю: «Як ви дітей кинули? А вони мені: «Ми на п’ять хвилин вибігли», – зауважує дівчина.

Інша мама, Ксенія, розповіла взагалі жахливий випадок. «У мене племінницю в садок повели. У перший же день її побила вихователька. Вона не чекала, що дитина в два з половиною роки дуже добре розмовляє. Коли прийшли мама з татом забирати дитину, дівчинка показала і розповіла, як це все виглядало», – каже жінка.

Висока кваліфікація і низькі зарплати

За своїх колег заступається Лідія Картавцева. Вона висловила упевненість, що такого випадку взагалі бути не могло.

«Це неправда. Ні одна людина, яка працює в дошкільній освіті, ніколи не дозволить собі підняти руку на дитину. Цього немає, ніколи не було і не буде», – переконує Лідія Картавцева.

У Луганську педагогічні кадри мають високу підготовку, вважає вона. За її словами, в дошкільній сфері зараз навіть намітилася конкуренція. А от серед проблем галузі вона називає низьку зарплату. Адже вчитель-початківець не отримує і двох тисяч гривень. І, можливо, це також впливає на безпеку дітей. Хоча, звісно, це не є аргументом в ситуації, коли страждає дитина. У батьківських комітетах уже зрозуміли: треба не лише здавати гроші на потребу дитсадків, а й самостійно контролювати роботу цих установ.
XS
SM
MD
LG