Доступність посилання

ТОП новини

Лідери держав ЄС вирішують, як подолати безробіття серед молоді


Брюссель – У Брюсселі триває саміт лідерів держав ЄС. Головна мета зустрічі – подолання безробіття серед молоді та активізація підприємництва. Керівники 28 країн, включно із Хорватією, яка вступає до співдружності 1 липня, домовилися щодо фінансової підтримки безробітних молодих європейців. Як очікується, сьогодні саміт лідерів Євросоюзу ще має визначитися стосовно початку переговорів із сербами про приєднання до ЄС та щодо вступу Латвії до єврозони.

Криза, безробіття, припинення економічного зростання… Європейські лідери регулярно збираються на антикризові наради у Брюсселі, але ці проблеми не зменшуються. Цього разу саміт знову на економічну тематику, однак із соціальним нахилом: безробіття серед молоді. А таких в об’єднаній Європі – понад п’ять з половиною мільйонів осіб.

Власне, в Євросоюзі вже давно існував план під назвою «гарантії молоді», який передбачає, що протягом 4 місяців по закінченні школи або втрати роботи особи віком до 25 років мають отримати допомогу для професійного навчання або ж навіть для працевлаштування на нове місце. План, однак, залишався тільки на папері, але нині ситуацію змінює те, що у європейської співдружності для молоді з’явилися гроші – шість мільярдів євро, розрахованих до 2020 року. Щойно європейські лідери вирішили розблокувати цей фонд значно раніше – протягом наступних двох років, з метою завдати потужний і швидкий удар по безробіттю молодих європейців.

Сербія і ЄС

У порядку денному президентів та прем’єр-міністрів країн ЄС заплановані дискусії щодо поглиблення економічної інтеграції та зміцнення європейського монетарного союзу. Як очікується, лідери країн співдружності сьогодні зранку мали б дати «зелене світло» переговорам щодо вступу Сербії до Європейського союзу. Хоча щодо цього питання доволі скептичною залишається Німеччина з огляду на складнощі, що супроводжують переговори Белграда із Приштиною.

Голова Європарламенту Мартін Шульц тим часом запитує: коли говорять про європейську персперктиву сербів, то що це: вилізти на гору та споглядати ЄС здалека, чи це реальність вступу до спільноти повноцінним членом?

Сербія, принаймні її прем’єр-міністр, на мою думку, демонструє систематичну відданість правлінню країною на основі європейських засад і з перспективою приєднання до Євросоюзу
Мартін Шульц
«Після величезного кроку, зробленого сербським урядом у питанні Косова, після зустрічей та угод, які щойно уклали прем’єр-міністри двох країн, Сербія, принаймні її прем’єр-міністр, на мою думку, демонструє систематичну відданість правлінню країною на основі європейських засад і з перспективою приєднання до Євросоюзу», – зауважив Мартін Шульц.

Важливим сигналом світовим фінансовим ринкам, вочевидь, має стати підтримка Європейської ради приєднанню Латвії до зони євро, яке очікується на початку наступного року. Нарешті, керівники держав співдружності планують привітати Хорватію, яка з понеділка стане 28-ю країною-членом Європейського союзу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG