Доступність посилання

24 Травень 2017, Київ 07:34
Новини | Політика

Польські та українські єпископи підписали спільну декларацію про Волинську трагедію


Голова конференції польських єпископів Юзеф Міхалік та глава УГКЦ Святослав Шевчук підписали сьогодні у Варшаві звернення до поляків та українців з приводу 70-річчя Волинської трагедії, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Церкви закликали польських та українських християн до примирення. Як сказано у зверненні, насилля та етнічні чистки не можуть бути методом вирішення міжнаціональних конфліктів.

Цитуючи слова з Євангелія, єпископи наголошують: «Ми усвідомлюємо, що тільки правда може нас визволити». За їхніми словами, це повинна бути правда, яка нічого не прикрашає й не замовчує. Така правда, сказано у документі, повинна вести до пробачення та відпускання провин.

Голови церков закликали польський та український народи до поглиблення процесу примирення. Єпископи кажуть, що, пам’ятаючи про взаємні кривди, заподіяні в минулому, поляки й українці не повинні забувати про світлі сторінки спільної історії.

Церкви віддають шану загиблим й просять пробачення в Бога за вчинені у минулому злочини.

В документі сказано, що крайні форми націоналізму та шовінізму заслуговують на засудження. Ці ідеології, вважають єпископи, разом із комунізмом та нацизмом спричинили мільйони жертв у ХХ столітті.

З’ясування обставин і фактів Волинської трагедії, вважають ієрархи, – це невідкладна справа для істориків. На їхню думку, пізнання історичної правди може зняти напруженість навколо питання Волинського злочину.

На Волині в 1943–1944 роках пройшли взаємні винищення українців і поляків, які стали продовженням довгого українсько-польського протистояння. Цей конфлікт загострила Друга світова війна і спровокувала етнічне протистояння на землях спільного проживання українців і поляків (Волинь, Східна Галичина, Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Лемківщина). Постраждало мирне населення. Екстремістські сили досі використовують цей конфлікт для розпалювання ворожнечі.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG