Доступність посилання

ТОП новини
05 грудня 2020, Київ 04:50

Батько Сноудена: мій син може повернутися у США


Батько Едварда Сноудена, колишнього співробітника Агентства національної безпеки, який розкрив ЗМІ інформацію про існування в американських спецслужбах секретних програм стеження, визнав, що його син порушив закон Сполучених Штатів. У той же час він наполягає, що його син – не зрадник і може повернутися в США.

«На даний момент я не відчуваю, що він зрадив батьківщину. Так, він порушив закон в тому сенсі, що він розкрив секретну інформацію, – сказав Лонні Сноуден в розмові з кореспондентом NBC. – Якщо на нього хочуть навісити ярлик зрадника, то тоді він дійсно зрадив свій уряд. Але я не вірю, що він зрадив народ Сполучених Штатів».

Сноуден-старший передав міністру юстиції США Еріку Голдеру через свого адвоката, що його син, швидше за все, повернеться додому, якщо Міністерство юстиції дасть обіцянку не затримувати його до суду і не винесе на його адресу постанову про нерозголошення інформації. Він також хоче, щоб його син сам вибрав місце, де триватиме суд.

Минулої неділі Сноуден вилетів рейсом з Гонконгу до Москви на шляху в Еквадор, де, як передбачається, він може отримати притулок. Цими днями Сноуден перебуває у транзитній зоні в одному з аеропортів Москви.

У четвер президент Еквадору Рафаель Корреа назвав ситуацію зі Сноуденом «складною» через те, що для початку розгляду його прохання про надання політичного притулку він повинен перебувати або на території Еквадору, або в одному з його посольств.

«Для того, щоб це відбулося, приймаюча країна повинна дозволити йому в’їзд на свою територію, – сказав Корреа. – Ми не знаємо, як вирішиться це питання».

Сноуден, імовірно, отримує допомогу від WikiLeaks, чий засновник Джуліан Ассанж вже протягом року знаходиться на території посольства Еквадору в Лондоні.

Я стурбований тим, хто його оточує
Лонні Сноуден
Лонні Сноуден не розмовляв зі своїм сином з квітня цього року. Він побоюється, що Едвард може стати жертвою маніпуляцій WikiLeaks, і хотів би з ним зв’язатися.

«Я не хочу піддавати його небезпеці, але я стурбований тим, хто його оточує, – сказав Сноуден-старший. – Мені здається, що WikiLeaks, беручи до уваги їхнє минуле, не особливо дотримуються Конституції Сполучених Штатів. Їм важливо викласти якомога більше інформації за найкоротший термін».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG