Доступність посилання

ТОП новини

Мільярдер Новинський створить проросійську фракцію у парламенті? (Огляд преси)


Боротьба за призначення дати виборів київського міського голови може завершитися вже цього тижня. За інформацією газети «День», проект про призначення виборів у столиці буде ухвалений Верховною Радою цього пленарного тижня. Вимога проведення київських виборів, як і перевиборів у п’яти спірних округах, входить до так званого «списку Фюле», що має бути виконаний до листопадового саміту у Вільнюсі й може стати квитком до європейського майбутнього України, пояснює експерт видання. Також він назвав орієнтовну дату виборів київського мера й довиборів у 5 округах – 22 або 29 вересня. Проте святкувати перемогу зарано – про вибори Київради, яка втратила не лише легітимну, а й юридичну складову своєї діяльності, поки не йдеться. Назва статті – «У Ради останній тиждень».

Щоразу, коли виникають ускладнення з продажем на зовнішніх ринках сталі і чавуну, українські олігархи, за твердженням «Вечірніх вістей», плачуть з приводу колосальних збитків і шантажують владу масовими звільненнями робітників. І щоразу, намагаючись уникнути соціальної кризи, влада змушена йти на поступки мільярдерам. Про це наголошується в матеріалі «Країна олігархічної монокультури, або Уряд Азарова знову пішов на поступки власникам заводів».

Незабаром у Севастополі проміжні довибори до Верховної Ради. Серед кандидатів – мільярдер Вадим Новинський, статки якого журнал «Форбс» оцінює в 1,9 мільярда американських доларів США. Він отримав українське громадянство торік у квітні. Доти був громадянином Росії. Як інформує «Газета по-українськи», Вадим Новинський – бізнес-партнер Ріната Ахметова. Видання зауважує, що Кремлю потрібна проросійська партія в Україні. Він має створити в парламенті свою групу. Відкрито її очолюватиме і, ймовірно, фінансуватиме. Другий прихований мотив мільярдера – власні бізнес-інтереси. У Росії посилюється режим Путіна. Економічних перспектив там жоден олігарх не може мати. Тому деякі з них тікають звідти й освоюють український ринок. А причина появи Новинського у Криму – деградація проросійських організацій на півострові, наголошує газета. Їм потрібен новий начальник. Однак, і Ахметов, і Новинський зацікавлені в певній «європейській парасольці». Відтак, вони вестимуть подвійну гру. Особистий інтерес останнього – щоб на Заході його визнали впливовим українським олігархом. Заголовок публікації – «Новинський створить проросійську фракцію у парламенті».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG