Доступність посилання

ТОП новини

Міліція має стати сервісною службою (огляд преси)


Київ – Українцям дісталася міліція радянського зразка. Як стверджує експерт газети «День», там проведено дуже мало реформ. Утім, саме лиш реформування міліції нічого не дасть. Потрібна комплексна реформа правоохоронної системи: прокуратури, судів, СБУ. Можна давати людям більше повноважень, але й запитувати про роботу треба більше, щоб посилити відповідальність. Однак владі це не вигідно, зазначає експерт. Бо, наприклад, завтра знадобиться перекрити вулицю і вивести співробітників кількох столичних райуправлінь міліції, щоб забезпечити швидкий проїзд на Межигір’я президенту. Якщо органи будуть функціонувати у правовому полі, міліціонери відмовляться це робити, апелюючи до того, що це не їхня функція, стояти й дивитися, щоб курка не вибігла на дорогу. Де-факто міліція сьогодні нікому не підзвітна, констатує видання. Вона підзвітна абстрактному міністру внутрішніх справ, але не підзвітна народу, який обслуговує. Міліція має остаточно стати сервісною службою, яка обслуговує людей – як житлово-комунальне господарство, як «Водоканал» тощо. Вона має надавати послуги з охорони громадського порядку. Про це йдеться в статті «Мундир – є. А честь?».

Розпорядження Кабінету міністрів про примусове закачування до підземних сховищ 50% природного газу, видобутого приватними газодобувними компаніями, суперечить українському законодавству, переконаний експерт газети «Голос України». Він аналізує, до чого може призвести нова ситуація на газовому ринку. Насамперед, зменшаться платежі до бюджету, бо продаватимуть лише половину видобутого газу. Найбільших збитків зазнають підприємства у Західній Україні, Полтавській, Донецькій та Луганській областях. Кожна компанія має свій фінансовий план. Частина грошей місяцями акумулюється на розширення виробництва, технічне переоснащення. Про це доведеться забути. Податки зменшаться наполовину, бо газ закачуватимуть безкоштовно. Держава втратить на тому, що кошти підуть на «Газпром». Фактичні надходження до бюджету зменшаться удвічі. Постраждають разом із споживачами понад 20 підприємств. Таке враження, що хтось хоче за будь-яку ціну залатати діри, але це вилізе боком, бо не передбачені наслідки поспішних кроків. Заголовок публікації: «Приватні підприємства позбавлять права власності. Дія друга».

Влітку в українців є хороший шанс знайти роботу: перед сезоном відпусток роботодавці намагаються знайти персонал на вільні вакансії. Щоправда, в середньому на одну вакансію претендують 5 осіб. Найзатребуваніші – фахівці у сферах інформаційних технологій та виробництва, а також секретарі та офіс-менеджери. Найвищою зарплатою, яку пропонували в червні українцям, була зарплата в 48 тисяч гривень. Докладніше з Топ-10 зарплат червня знайомить читачів газета «Сегодня».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG