Доступність посилання

ТОП новини

У США відзначили День Незалежності


У четвер 4-го липня американці відзначили День Незалежності Сполучених Штатів Америки.

У цей день у США згадують події 4 липня 1776, коли делегати Континентального конгресу підписали Декларацію Незалежності, в якій проголосили, що тринадцять колоній у Північній Америці стають вільними та незалежними державами і що всі політичні зв'язки між ними та Королівством Великобританії анулюються.

З нагоди свята по всій країні проходять паради з американськими червоно-біло-синіми прапорами, пікніки, карнавали, концерти і феєрверки.

У Нью-Йорку вперше після минулорічного руйнівного урагану «Сенді» буде знову відкрита для публіки Статуя Свободи.

«Ми вважаємо самоочевидними істини, що всіх людей створено рівними; що Творець обдарував їх певними невід'ємними правами, до яких належать життя, свобода і прагнення щастя», – йдеться в преамбулі до Декларації незалежності, яка тепер в усьому світі вважається історичним документом, в якому були закладені гуманітарні та правові принципи процвітання суспільства.

Президент Барак Обама у своєму щотижневому зверненні привітав співвітчизників з Днем Незалежності і віддав данину багатьом поколінням американців – від фермерів і вчителів до підприємців – чиїми спільними зусиллями Сполучені Штати перетворилися на країну, якою вона є сьогодні.

Президент нагадав, що перші американці боролися за незалежність, і лише деякі були впевнені в їхній перемозі.

«Але це був лише перший з багатьох випадків, коли Америка осоромила скептиків, – сказав Обама. – І сьогодні, 237 років потому, США, ця неймовірна країна, є найбільшою у світі Землею свободи і можливостей, глобальним захисником миру і свободи. Променем надії для всіх людей, кому дорогі ці ідеали».

У своєму зверненні Обама висловив подяку американським військовослужбовцям, які, за його словами, «відіграли таку важливу роль в історії нашої нації».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG