Доступність посилання

22 Травень 2017, Київ 19:15
Новини | Політика

Регіонали і комуністи просять Сейм Польщі визнати Волинську трагедію геноцидом поляків


148 народних депутатів України, представників Партії регіонів і комуністів, просять Сейм Польщі визнати Волинську трагедію «геноцидом польського народу». Про це йдеться у зверненні українських парламентарів до депутатів Сейму і маршалка (спікера) Еви Копач.

«Просимо вас, депутатів Сейму Республіки Польща, підтримати рішення сенату, визнати Волинську різанину ОУН-УПА геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів», – мовиться в документі, який цитує «Укрінформ».

На переконання українських парламентарів, різне трактування Волинського злочину «забиває клин між двома країнами».

«Розвиток зміцнення українсько-польської дружби неможливий, якщо віддати забуттю пам’ять сотень тисяч ні в чому не повинних громадян – білорусів, поляків, євреїв, циган, росіян, українців, всіх тих, хто загинув у Волинській різанині», – мовиться у зверненні.

Депутати вважають вчасною ініціативу поляків із цього питання і заявляють, що через ксенофобські й неонацистські настрої українці не мають змоги дізнатися правду про Волинську трагедію.

«В Україні ростуть ксенофобські, антисемітські та неонацистські настрої. Їхні представники вже сьогодні є у Верховній Раді України. Вони активно використовують парламентську трибуну для пропаганди цих поглядів. Усе це – результат того, що народ України не знає правди про ті страшні події», – наголошують депутати.

Минулого місяця Сенат Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943-го названі «етнічною чисткою з ознаками геноциду».

На Волині в 1943–1944 роках пройшли взаємні винищення українців і поляків, які стали продовженням довгого українсько-польського протистояння. Цей конфлікт загострила Друга світова війна і спровокувала етнічне протистояння на землях спільного проживання українців і поляків (Волинь, Східна Галичина, Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Лемківщина). Постраждало мирне населення. Екстремістські сили досі використовують цей конфлікт для розпалювання ворожнечі.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG