Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина проти «європейської імперії»


Угорщина – Угорський парламент більшістю голосів правлячої консервативної коаліції підтримав у п’ятницю резолюцію, в якій оцінює ухвалу Європарламенту за 3 липня як «грубе втручання» у внутрішні справи Угорщини. Ця ухвала, зокрема, ґрунтується на доповіді євродепутата з Португалії Руї Тавареша, в якій він критикує політику чинного угорського уряду за останні 3 роки в царині дотримання прав у цій країні.

Євросоюз вже давно критикує учасницю спільноти, Угорщину, за згортання демократії. А в середу до критики долучився Європарламент. Євродепутати вважають, що уряд Віктора Орбана обмежує незалежність правосуддя, дає вказівки ЗМІ про розміщення політичної реклами, ставить у нерівні умови релігійні громади, не протидіє дискримінації сексуальних меншин. У середу за цю ухвалу у Страсбурзі проголосували 370 євродепутатів. 249 осіб були проти і 82 депутати утрималися.

Наш парламент захистив суверенітет Угорщини
Антал Роґан
У відповідь угорський парламент у п’ятницю двома третинами голосів проурядових консервативних партій ухвалив свою резолюцію. Керівник проурядової фракції партії ФІДЕС Антал Роґан заявив: «Національні збори дали гідну відповідь Європарламенту. Наш парламент захистив суверенітет Угорщини і, всупереч економічним інтересам великих підприємств, захистив урядову політику про зниження квартплати і комунальних послуг».

Правляча коаліція звинуватила лівоцентристські опозиційні партії в антиугорській позиції і навіть у змові з лівими партіями Європарламенту проти чинного уряду Віктора Орбана. Однак депутат парламенту Угорщини від соціалістів Тібор Сані рішуче це заперечив.

«У доповіді Тавареша перелічено понад сотню порушень, які угорський уряд здійснив за останні три роки, – зазначає він. – Це суперечить європейській моделі правової держави. Ба більше, наголос робиться на тому, що порушення були систематичними».

Угорщині може загрожувати міжнародна ізоляція – експерти

Угорський прем’єр Віктор Орбан каже, що його країна «не хоче жити у європейській імперії з центром у Брюсселі», який дає вказівки тим, хто на периферії.

Статс-секретар Міністерства юстиції Угорщини Бенце Рейтварі зробив подібну заяву: «Ми не знаємо жодного утиску представників преси і жодної санкції щодо газети чи видання, не було заборони вираження свободи слова, віросповідання, не було піддано сумніву жодного рішення угорської юстиції».

Угорщину наступного року очікують вибори, і тому політичні експерти пояснюють таку риторику намаганням консерваторів здобути довіру виборців. Але експерти також попереджають про загрозу міжнародної ізоляції Угорщини і падіння іноземних інвестицій.

Резолюція Європарламенту не має прямих юридичних наслідків. Але якщо Будапешт, на думку ЄС, і надалі порушуватиме демократичні цінності, то в Брюсселі можуть запровадити щодо Угорщини санкції, включно з економічними.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG