Доступність посилання

ТОП новини

Позики міжнародних установ стануть доступнішими


Офіс ЄБРР, Лондон
Лондон – Європейський банк реконструкції та розвитку готується випускати облігації у гривнях, щоб сприятиме розвитку українського ринку капіталу. Право на випуск таких цінних паперів отримали також інші міжнародні фінансові установи. На думку чільного економіста ЄБРР Олександра Пивоварського, завдяки цьому кредити ЄБРР стануть доступнішими для українського бізнесу та органів самоврядування.

– Чи не означає цей крок, що ЄБРР намагається підтримувати гривню?

– Це не означає підтримку курсу. Насправді, це означає, що міжнародні установи зможуть брати участь у розвитку ринку місцевого капіталу в гривнях. Ми матимемо право видавати бонди (облігації), тобто залучати гривні й позичати їх.

– Кому потрібні такі цінні папери в гривнях?

– Скажімо, банки або страхові компанії, які накопичують резерви і зараз, можливо, кладуть їх на депозит, але тепер вони також можуть купити більш тривалий бонд в нашої установи, яка має рейтинг ААА – це міжнародний рейтинг, якого не мають практично жодні інші установи, які діють в Україні.

– Чи може це бути способом інвестування заощаджень для пересічних українців?

– Можливо, але, радше, на початку це будуть установи, бо ринок в Україні ще не настільки розвинений. Але в Україні ринок інвестиційних послуг розвивається. Можливо, через індивідуальні рахунки люди зможуть володіти частиною бонда.

Досі ринок гривні будується навколо курсу долара. Але з часом ми сподіваємося, що Національний банк України перейде на більш сучасну грошову політику – плаваючий курс. На це може піти тривалий час, щоб політика будувалася навколо процентних ставок, а не обмінного курсу. І для того, щоб ринок був стабільним, необхідні будуть усі ті інструменти.

Бо вже не буде такого, що деякі інвестори покладатимуться на те, що уряд гарантуватиме їм певний курс, бо в такій ситуації ризики перекладаються на державу. А вони повинні будуть брати ті ризики на себе і самі захищатися від певних ризиків: від того, що курси можуть змінитися, процентні ставки можуть змінитися. Наявність такого ринку капіталу з ринком бондів (облігацій) у місцевій валюті є просто необхідною для того, щоб агенти економічної діяльності мали можливості, в залежності від погляду на ризик, захистити себе.

Друге – найважливіше на сьогодні, що частина малих і середніх підприємств, і, можливо, деяких міст, які хочуть брати позики у місцевій валюті, зможуть мати доступ до таких позик у зв’язку з тим, що ЄБРР та інші організації зможуть кредитувати у гривні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG