Доступність посилання

ТОП новини
28 жовтня 2020, Київ 08:27

Афганські таліби тимчасово закрили представництво в Катарі


Представництво «Талібану» в Досі в день відкриття, 18 червня 2013 року. Табличка з написом на паркані біля входу на цьому фото ще є, але закрита ширмою
Афганський ісламістський рух «Талібан» заявив у вівторок, що тимчасово закриває своє нове представництво, яке діє в Катарі, на знак протесту проти заборони їм використовувати символіку Афганістану тих часів, коли таліби керували більшою частиною держави.

За повідомленнями, на практиці представники «Талібану» у столиці Катару Досі перестали користуватися будівлею представництва ще минулого місяця, коли з неї зняли ці символи.

За словами талібів, у цій забороні винні влади Афганістану, а також США, які користуються суперечкою навколо символіки як приводом покинути мирні переговори з ними.

Натомість президент Афганістану Хамід Карзай звинувачував талібів у тому, що вони, використовуючи символіку своєї колишньої афганської держави, намагаються здійснити «дипломатичне відродження» і створити уряд у вигнанні.

Минулого місяця таліби відкрили в Досі в Катарі своє перше офіційне представництво, і цей крок вважали за можливість налагодити з ними мирні переговори про врегулювання в Афганістані. Майже відразу влада Катару на наполягання Кабула і Вашингтона змусила талібів зняти з будівлі написи про «політичне представництво Ісламського Емірату Афганістан» – таку назву мала більша частина Афганістану в час, коли таліби керували нею в 1996–2001 роках, – а також прапор, який вони тоді використовували.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG