Доступність посилання

ТОП новини
28 листопада 2020, Київ 10:17

Комісія Сейму Польщі підтримала поправку про визнання Волинської трагедії геноцидом


Комісія культури та засобів інформації Сейму Польщі на своєму сьогоднішньому засіданні підтримала внесену поправку до заяви до 70-ї річниці Волинської трагедії про визнання тих подій «геноцидом».

Про це повідомили секретаріаті комісії, наголосивши, що кінцева версія документу все одно залежатиме від завтрашнього голосування цього документа у нижній палаті польського парламенту. За цю та ще 6 інших поправок польський Сейм голосуватиме завтра, 12 липня.

Представники владної у Польщі партії «Громадянська платформа» під час дискусії на тему заяви про 70-у річницю Волинської трагедії виступали про того, щоб у її текст було включене слово «геноцид». Радник президента Польщі Томаш Наленч назвав сьогодні наполягання низки депутатів Сейму включити це слово в заяву змаганням, хто є більшим патріотом.

У травні 1997 року Україна та Польща підписали Спільну заяву «До порозуміння і єднання», а у липні 2003 року – Спільну заяву «Про примирення в 60-у річницю трагічних подій на Волині».

Волинська трагедія – обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені селянськими загонами самооборони з обох боків, Українською повстанською aрмією та польською Армією крайовою з участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG