Доступність посилання

ТОП новини

«Відкрита платформа» депутатів і активістів: демократія чи «політичний інфантилізм»?


Київ – Розробляти закони разом із громадськими активістами не час від часу, а на постійній основі пропонує новостворене об’єднання «Відкрита громадянська платформа», куди увійшли депутати різних фракцій та представники неурядових організацій. Вони узгодили перелік із тридцяти правозахисних та антикорупційних законопроектів, які планують лобіювати у Верховній Раді. До міжфракційного об’єднання продовжують приєднуватися нові депутати, однак деякі політологи називають таку ініціативу «політичним інфантилізмом».

Успіх законопроекту «Про доступ до публічної інформації», розроблений у співпраці з журналістами та громадськими активістами, надихнув законотворців робити так постійно, а не час від часу. Так виникло об’єднання «Відкрита громадянська платформа», куди увійшли представники двадцяти громадських організацій та депутати від «Батьківщини», УДАРу, «Свободи» та Партії регіонів. За словами учасників об’єднання, комуністи поки що не засудили і не схвалили ініціативи.

Після презентації ініціативи у Верховній Раді у неї з’являються нові послідовники, зазначає учасниця об’єднання депутат від «Батьківщини» Леся Оробець.

«На практиці журналісти і громадські активісти можуть бути присутніми на погоджувальній раді при розробці нормативних документів, самі виступати ініціаторами такої розробки, а під кожну тему залучати саме ті організації, що працюють з цією темою», – пояснює депутат.

«Відкрита громадянська платформа» вже запропонувала перелік із тридцяти правозахисних та антикорупційних законопроектів, які парламент має розглянути найближчим часом, зауважила співголова об’єднання від громадських організацій Наталя Соколенко. За її словами, список узгоджували три місяці, деякі законодавчі ініціативи викликали суперечки між учасниками платформи, тому їх лишили «за дужками».

«Наприклад, закону про мирні зібрання немає у цьому переліку від «Відкритої громадянської платформи», тому що учасники мають різні погляди, потрібно ухвалювати такий закон чи не потрібно», – зазначає активістка.

Я не можу сидіти на двох стільцях – Колесніченко

Схвалює таку ініціативу парламентарів та активістів і депутат-регіонал Вадим Колесніченко. Однак сам вступати у міжфракційне об’єднання не планує.

У мене є електронна приймальня, яка такі ініціативи збирає. І ці ініціативи обговорюються громадянами, які заходять на сайт цієї приймальні
Вадим Колесніченко
«Я вже третій рік цим сам займаюсь, – пояснює він. – Я ж не можу, так би мовити, на двох стільцях одночасно сидіти. У мене є електронна приймальня, яка такі ініціативи збирає. І ці ініціативи обговорюються громадянами, які заходять на сайт цієї електронної приймальні».

А політолог Вадим Карасьов називає платформу проявом «громадянського романтизму, якщо не інфантилізму» і саме сьогодні політичного майбутнього у неї не бачить.

«Якщо парламент не працює сьогодні як законодавчий орган, якщо за сесію ухвалено лише 39 законів, а багато не ухвалено, то про що тут говорити», – каже Карасьов.

Він радить громадським активістам для просування своїх ініціатив спілкуватися із конкретними депутатами, яких вони обрали.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG