Доступність посилання

ТОП новини

США: Джорджа Зіммермана визнали невинним


Джордж Зіммерман, визнаний не винним, виходить із зали суду, 13 липня 2013 року
У південно-східному американському штаті Флорида журі присяжних визнало невинним у вбивстві, як також неумисному вбивстві Джорджа Зіммермана, який у лютому минулого року застрелив неозброєного чорношкірого підлітка Трейвона Мартіна.

У пізніх годинах у суботу присяжні, всі жінки, зняли зі Зіммермана, який латиноамериканського походження, всі звинувачення у судовій справі, яка привернула увагу всієї Америки.

Протягом двох тижнів присяжні слухали виступи захисту та обвинувачення про те, що відбулось у котеджному містечку Санфорд у Флориді у ніч 26 лютого 2012, коли дружинник Джордж Зіммерман вийшов на патрулювання та перестрів чорношкірого підлітка, 17-річного Трейвона Мартіна. Зіммерман та Мартін побились. Пролунали постріли. Трейвона було вбито.

Обвинувачення стверджує, 29-річний Зіммерман вважав, що перед ним один зі злочинців, від яких потерпав його район. Він взяв закон у свої руки і, всупереч порадам поліції, яка казала йому нічого не робити, став переслідувати юнака і нарешті його застрелив.

Захист наполягає – самоуправства не було. Зіммерман оборонявся, чорношкірий юнак збив його з ніг та лупив головою об землю. Справ сколихнула Америку. Численними містами проходили масові демонстрації людей, обурених зволіканням поліції та прокуратури. Офіційне обвинувачення було висунуто проти Зіммермана лише через 40 днів після вбивства. Ця справа вчергове підняла на поверхню проблему расових упереджень та стереотипізації чорношкірих з боку правоохоронних органів.

За словами Зіммермана, під час нічної сутички з Мартіном він стріляв для самооборони. Чимало афроамериканців вважає, що Зіммерман застрелив Мартіна з расових міркувань.

В останні дні слухань захисники Зіммермана намагалися наочно продемонструвати, як їх клієнт бився за своє життя. Обвинувачення наполягало, що Мартін відвідував подружку свого батька, а Зіммерман причепився до нього через його зовнішній вигляд - мовляв, він був схожий на небезпечного чорношкірого, якого треба зупинити за будь-яку ціну.

Після оголошення вироку, прихильники Мартіна, включно з його родичами, висловили своє невдовлення рішенням присяжних у соціальних мережах. Люди, які зібралися біля будинку суду в Санфорді, мирно протестували проти вердикту. У місті посилено заходи безпеки в разі спалаху сутичок між прихильниками Мартіна і Зіммермана.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG