Доступність посилання

ТОП новини

У світі обурені вироком російського суду у справі Олексія Навального


Олексій Навальний в залі суду, Кіров, 18 липня 2013 року
Відомий політичний діяч російської опозиції Олексій Навальний засуджений рішенням російського суду міста Кірова до 5 років позбавлення волі у колонії загального режиму за обвинуваченням у розкраданні майна компанії «Кіровліс». Олексій Навальний і його співвідповідач Петро Офіцеров (засуджений цим же судом до 4 років ув’язнення) були взяті під варту в залі суду. Європейський союз і США різко засудили рішення суду в справі Навального, як «необґрунтоване» і «політично мотивоване». Правозахисники вже назвали Навального «в’язнем сумління». Експерти вважають, що цей вирок матиме значний вплив на активізацію опозиції російській владі Кремля. Вже в день судового вердикту опозиціонери оголосили «народе обговорення вироку» Олексію Навальному в Москві на Манежній площі.

У четвер суддя міста Кірова Сергій Блінов оголосив вирок у справі Олексія Навального: «Суд присудив визнати Навального Олексія Анатолійовича винним у здійсненні злочину, передбаченого частиною 3 ст. 33 і частиною 4 ст. 160 Кримінального кодексу Російської Федерації від 7 березня 2011 року і призначити йому покарання у 5 років позбавлення волі… і штраф у розмірі 500 тисяч рублів на користь держави з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму».
Мілція арештовує прихильників Навального на вулицях Москви, 18 липня 2013 року
Мілція арештовує прихильників Навального на вулицях Москви, 18 липня 2013 року

Навального і його співвідповідача у справі Петра Офіцерова обвинуватили у розкраданні та незаконному продажі деревини компанії «Кіровліс» на суму 500 тисяч доларів США у 2009 році. Адвокат Олексія Навального Сергій Кобелєв вже заявив, що його підзахисний буде оскаржувати у вищій інстанції в 10-денний термін вирок суду міста Кірова.

Директор «Кіровлісу» В’ячеслав Опальов свідчив у суді проти Олексія Навального, і суддя назвав ці свідчення доказами, що заслуговують на довір’я, і обґрунтованими. Опальов визнав себе винним у змові з Навальним і отримав лише умовний термін покарання. Сам же Навальний заявив, що справа проти нього фальсифікована на підставі свідчень Опальова, котрого сам політик і блогер рекомендував раніше звільнити та розслідувати його корупційну діяльність.
Зіткнення прихильників Олексія Навального з міліцією, Москва, 18 липня 2013 року
Зіткнення прихильників Олексія Навального з міліцією, Москва, 18 липня 2013 року

Суд у Кірові відкинув звинувачення у політичних мотивах

Олексій Навальний належить до числа чи не найбільш гучних критиків режиму російського президента Володимира Путіна, тому й опозиція, правозахисники, соратники Навального відразу заявляли про політичну вмотивованість цього судового процесу і намагання влади примусити Олексія Навального замовкнути та перешкодити його політичній діяльності.
Дружина Навального: антикорупційна діяльність чоловіка буде продовжена
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

За день до рішення суду в Кірові Навальний був зареєстрований кандидатом на осінніх виборах мера Москви. Тепер організатори його передвиборної кампанії кажуть, що, незважаючи на очікуване зняття Навальним своєї кандидатури, вони продовжать організацію бойкоту цих виборів москвичами. Ось що сказав керівник передвиборчого штабу Олексія Навального Леонід Волков: «Є принципове рішення, що те, що відбувається з цього дня, виборами назвати неможливо. Не можна брати участь у виборах мера, коли кандидат сидить у в’язниці, ми позбавлені можливості зустрічатися з виборцями. Найближчими днями це рішення буде нами юридично оформлене».
Прихильники Навального ідуть до СІЗО, до якого відвезли засудженого, Кіров, 18 липня 2013 року
Прихильники Навального ідуть до СІЗО, до якого відвезли засудженого, Кіров, 18 липня 2013 року

Соціологічні опитування називають кандидатуру Навального другою за популярністю після чинного нині мера Сергія Собяніна, який також балотується на цих виборах.

Суддя Сергій Блінов відкинув звинувачення проти суду Кірова у політичному замовному характері цього вироку. «Аргументи Навального про його кримінальне переслідування з політичних мотивів нічим не підтверджені, сторона захисту не надала жодного доказу зацікавленості, упередженості посадових осіб, які розслідували кримінальну справу, і осіб, які робили експертне оцінювання», – сказав він.
Марш на підтримку Олексія Навального та проти вироку суду в Кірові
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

У світі виловили різку незгоду з рішенням суду

«Ми глибоко розчаровані засудженням Навального і очевидним політичним мотивуванням в цьому рішенні суду» – так відреагував на вирок суду в справі Навального посол США в Росії Майкл Макфол у своєму Twitter.

Верховний представник із закордонних справ ЄС Катрін Аштон оприлюднила заяву свого відомства, де чітко наголошено, що висунуте обвинувачення проти лідера російської опозиції у розкраданні майна не було відповідним чином обґрунтоване. «Цей вердикт ставить серйозні запитання з приводу ситуації з верховенством права в Росії», – наголосили з Брюсселя.

Після оголошення вироку суду Олексій Навальний вибачився у своєму виступі перед Петром Офіцеровим і його родиною за те, що його справа стала приводом для ув’язнення Офіцерова.

Сам же співвідповідач Петро Офіцеров заявив, що заради честі своєї родини, 5 своїх дітей, він відмовився піти на оборудку з владою в цій справі, хоча владі це було потрібно.

У Москві вже протестують проти рішення суду у справі Олексія Навального. На Манежній площі столиці Росії в четвер увечері розпочали «народне обговорення вироку» цьому опозиційному політикові.


Онлайн-трансляція з акції у Москві:
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG