Доступність посилання

ТОП новини

Спільний план дій – до Вільнюса і після


(Рубрика «Точка зору»)

Те, що влада забула про людей, відсторонилася і намагається кулуарно у закритих кабінетах та за муром своїх резиденцій «вирішити питання» з Європейським союзом – величезна помилка. Громадяни, громадські організації, українські журналісти мають право вирішувати питання власного майбутнього в Європейському союзі.

Тому 17 липня – у день, коли Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини – ми зібралися у Верховній Раді, щоб створити майданчик для спільної роботи з наближення євроінтеграції. Спільної для всіх – громадських організацій, парламенту і ЗМІ, кожного громадянина України. Для цього у комітеті у закордонних справах Верховної Ради і відбувся круглий стіл «Асоціація з ЄС. Громадяни: очікування українців, парламентське сприяння». Це спільний майданчик для друзів Європи в Україні, міст між громадянами та парламентом для успішної європейської інтеграції нашої держави.

Кожен з нас має план дій – до Вільнюса і після. Але поки що – окремо. Сьогоднішнє наше бажання – щоб такий план дій став загальноукраїнським. Щоб такий план кожного став нашим спільним планом. У випадку, коли влада не виконає своїх зобов’язань і не забезпечить підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС, ми будемо працювати без перерви для реалізації європейського майбутнього України.

Із квітня цього року у парламенті працює об’єднання «Європейський вибір» та група дружби «Європейський парламент – Верховна Рада України». Депутати Європарламенту підтримують створення спільного майданчика для громадян, парламенту та журналістів, і працюватимуть разом з нами.

Ми пропонуємо громадянському суспільству парламентську підтримку та взаємодію. Йдеться не лише про закони, на яких наполягає Європа – а й про ті, на яких наполягають українські громадяни для побудови європейського суспільства тут, на своїй землі. Чекаємо на пропозиції та думки на нашій електронній скриньці: EUinUKRAINE@gmail.com

За результатами круглого столу, що відбувся 17 липня, постійно працюватиме неурядова Стратегічна група зовнішньої політики України. Працюватиме відкрито з усіма партнерами, які є друзями Європи в Україні. Стратегічна група представить концептуальні рекомендації, законопроекти, громадські ініціативи.

Мені дуже приємно, що до створення майданчика друзів Європи в Україні та Стратегічної групи долучилися відомі українські громадські діячі, лідери суспільної думки, експерти – головний редактор газети «День» Лариса Івшина, відомий дипломат, посол України Олександр Чалий, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров, генеральний директор телерадіокомпанії ZIK Дмитро Добродомов, наші колеги з Міжнародного фонду «Відродження» Дмитро Шульга та Михайло Банах. У роботі нашого відкритого майданчика беруть участь цікаві, молоді і активні люди: Костянтин Євтушенко, координатор НУО «Інститут підтримки інвестицій», який хоче змінити на краще ситуацію з іноземними інвестиціями в Україні, громадські активісти з Донеччини, Тернопільщини, Запоріжжя, інших регіонів.

Нас усіх об’єднало переконання у тому, що асоціація з ЄС – найкращий на сьогодні план радикального реформування усіх сфер життя українського суспільства. Спільно працюємо у цьому напрямку. Приєднуйтеся :)

Валентин Наливайченко – народний депутат (фракція УДАР)

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG