Дітей оглядають, шукаючи ознаки недоїдання. Це глобальна проблема, від якої потерпають також розвинені країни. Недоїдання загрожує дітям у Південній Азії.
Утім, найбільш кричущою є ситуація в африканських країнах на південь від Сахари, де діти помирають від голоду.
Доктор Пітер Салама представляє Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ у Ефіопії. Він говорить:
«Майже кожна країна Африки потерпає від голоду у тій чи іншій мірі, питання лише у масштабі проблеми».
Результати нових досліджень, оприлюднені у медичному журналі «Ланцет», вказують, що голод є причиною майже половини всіх дитячих смертей у віці до п’яти років. Ті ж діти, які переживуть голод, затримуються у розвитку – їх тіло та мозок не мають поживи для того, щоб повноцінно розвинутись.
Голодні матері не зможуть народити здорових дітей – каже доктор Роберт Блек з Університету Джонса Гопкінса:
«Голодні матері народжують менших, кволіших дітей, ніж передбачає норма. Таким маленьким діткам від народження загрожує скоріша смерть, відставання у розвитку і недорозвиненість».
Дослідники кажуть, щоб врятувати мільйони життів, урядам країн достатньо вдатись до елементарних заходів.
Вони радять давати вагітним препарати з фолієвою кислотою та кальцій, заохочувати їх до годування грудьми. Новонароджені ж мають отримувати достатньо цинку та вітаміну А.
Доповідь твердить, що зменшення голоду серед дітей на 20 відсотків коштувало б дев’ять мільярдів доларів.
Гарольд Альдерман працює у Інституті дослідження харчової політики у Вашингтоні. Його праці публікує журнал «Ланцет». Він каже:
«Кожен долар, вкладений у повноцінне дитяче харчування, приносить від восьми до 10 доларів прибутку. В ході досліджень я завжди кажу – погляньте, ніхто не каже, наскільки вигідно рятувати життя».
Альдерман каже, що держава заробляє, коли вкладає гроші у харчування дітей:
«Дивно, що уряди досі дивляться на видатки на харчування, як на подачу бідним. Мовляв, це втрата грошей, яка ніколи не повернеться. Нісенітниця – це дуже розумна і високоприбуткова інвестиція у майбутнє країни. Про це свідчать об’єктивні дані досліджень».
Альдерман каже – витрати на харчування дітей покращують економіку країни. Ситі діти краще вчаться і в майбутньому стають повноцінною складовою продуктивної робочої сили. На користь цього свідчать і дані іншого дослідження, яке вказує, що дорослі, які недоїдали у дитинстві, зароблять на 20 відсотків менше, ніж ті, кому з їжею пощастило більше.