Доступність посилання

ТОП новини

Як троянда «оживила» вугілля


Троянди у Донецьку
Донецьк – Одним із найбільш популярних символів шахтарської столиці Донецька є троянда. Як так сталося, що ці квіти стали невід’ємною частиною міста, і чи справді Донецьк є містом мільйона троянд?

Троянди в центрі Донецька ростуть майже на кожному кроці. Але й у віддалених районах міста троянди є обов’язковим атрибутом клумб біля райдержадміністрацій та судів. Часто троянди можна побачити і на невеличких городах, які люди роблять навіть біля багатоквартирних будинків. Якщо ж донеччани живуть у власному будинку, то це буде дивина, якщо у дворі немає троянд. Ці квіти стали символом міста ще в 1970-і роки.

«У нас, у Донецьку розквітло мільйон сто шістнадцять тисяч троянд у період масового цвітіння. Щороку ми оновлюємо, висаджуємо близько 25–30 тисяч кущів троянд. Це не мною вигадано, а моїми попередниками, які починали прикрашати Донецьк трояндами в 1970-і роки. Останні 30–40 років ми садили і будемо продовжувати садити троянди. Тому що троянди дуже добре переносять високі температури і в нашому кліматі із засухами добре себе показують», – розповідає міський голова Донецька Олександр Лук'янченко.

Один кущ троянд на одного мешканця

І справді, в Донецьку влітку завжди один з найвищих показників температури повітря не лише в Україні, але й у Європі. Дуже часто в шахтарській столиці влітку однакові температурні показники зі столицею Єгипту Каїром. Однак троянди у змозі вистояти влітку навіть у таку спекотну погоду із сильними степовими вітрами та часто без дощів у липні та серпні.

Про те, чому саме троянда стала символом Донецька, Радіо Свобода розповіла донецька публіцистка та дослідниця міфів про Донбас Олена Тараненко.

«Справа в тому, що в Донецьку активно формується своя міфологія. І головним концептом цієї міфології, головним її образом було вугілля. І так довго, що з’явилася природна необхідність якось цей символ доповнити та оживити цей концепт. Приводом до цього, чудовим та контрастним приводом, стало те, що в 1970-і роки Донецьк включили в перелік ЮНЕСКО найзеленіших промислових міст світу, і потім він ще довгий час там залишався (це саме по собі є донецькою міською легендою, яку не підтверджують дані ЮНЕСКО – Ред.). І під цю приємну подію з’явивилося таке гасло: «Зробимо Донецьк містом мільйона троянд, кожному мешканцю Донецька по кущу троянд». Адже тоді місто наближалося за чисельністю населення до мільйона», – розповідає краєзнавець.

Цю ініціативу підхопили, і досі троянди – незмінний символ Донецька. Символом Донецька довгий час був пам’ятник шахтареві на Шахтарській площі, який оточувала велика клумба троянд. А під час проведення Євро-2012 зображення вугілля та троянди стали зображенням до слогану «Донецьк – сила та краса».

Цього літа в Донецьку проводять конкурс на найкращий балкон, підсумки якого підіб’ють до Дня міста. Але вже зараз у ЗМІ та соціальних мережах особливо відзначають балкони з квітами, серед яких, звичайно, є й троянди.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG