Доступність посилання

ТОП новини

Сноуден наразі не перетнув кордону Росії, очікує на довідку


Голова Громадської палати при Міністерстві внутрішніх справ Росії Анатолій Кучерена мав передати у середу в транзитної зоні летовища Москви «Шереметьєво» колишньому контрактникові спецслужб США Едвардові Сноудену документи, включно з довідкою Федеральної міграційної служби (ФМС) Росії, яка має дати йому право перетнути кордон Російської Федерації та очікувати у Москві вирішення справи за його заявою щодо надання йому в Росії тимчасового притулку. Сноуден мав пройти з цими паперами прикордонний контроль і покинути транзитну територію «Шереметьєво», де він перебуває від 23 червня. Але цього у середу не сталося. Кучерена також сказав після зустрічі зі Сноуденом, що довідка ФМС про право пересування Сноудена наразі ще не видана. Сполучені Штати вимагають видачі Сноудена за обвинуваченням у незаконному оприлюдненні секретної інформації.

Незважаючи на всі зручності, надані Сноудену для проживання у транзитній зоні московського летовища «Шереметьєво», колишній контрактник ЦРУ США збирається перетнути прикордонний контроль і вийти на територію Російської Федерації, насамперед. Довідку Федеральної міграційної служби сьогодні адвокат Сноуденові не передав, але новий одяг, книги, інші практичні для життя предмети Сноудену принесли адвокати, зокрема, глава Громадської палати при МВС Росії Анатолій Кучерена, який прийшов до транзитної зони з величезним пакетом. Російський адвокат також сказав журналістам, що для Сноудена вже зібрані грошові пожертвування – як у Росії, так і в Німеччині.
Анатолій Кучерена
Анатолій Кучерена

Зокрема, після зустрічі з колишнім контрактником спецслужб зі США Кучерена сказав журналістам: «Я купив йому Достоєвського «Злочин і кара», оскільки вважаю, що про Розкольникова, котрий убив стару лихварницю, йому варто прочитати. Я не хочу сказати, що є подібність внутрішніх суперечностей, але, тим не менше, ця світова класика буде для нього цікава».
Адвокат Сноудена Анатолій Кучерена
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Кучерена також сказав, що передав і книги Чехова, «на солодке», щоб Сноуден міг ознайомитися з російською ментальністю та «нашою дійсністю», наголосив голова Громадської палати МВС Росії.

За словами Анатолія Кучерени, Сноуден сам йому повідомив, що хотів би жити в Росії.
Едвард Сноуден
Едвард Сноуден

Снуоден пообіцяв зустрітися з пресою

Анатолій Кучерена також сказав після зустрічі зі Сноуденом у транзитній зоні летовища «Шереметьєво», що той залишається поки що там, поки з Федеральною міграційною службою не буде вирішене питання про його подальший статус.

«Він перебуває тут, живе він тут виключно в рамках цих правил. Але я вам дату його виходу звідси називати не буду, щоб вас не дезінформувати. Кожного дня ми спілкуємося з міграційною службою. Як лише питання буде вирішене позитивно, я вам про це повідомлю», – зауважив Кучерена.

Він також наголосив, що «за практикою ця довідка (міграційної служби) може бути видана у будь-який момент, але на сьогодні вона ще не видана».

Сноуден також просив передати через Кучерену журналістам, що він сам зустрінеться з пресою одразу ж після вирішення питання з його статусом.

Також повідомляється, що Федеральна міграційна служба може вирішувати питання про надання Сноуденові тимчасового притулку в Росії від 3 до 6 місяців.

США продовжують вимагати видачі Сноудена. Президент Росії Володимир Путін заявив напередодні, що для нього важливіші відносини зі Сполученими Штатами, аніж «сварки через спецслужби».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG