Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську стають популярними екскурсії «місцями Тимошенко»


У Дніпропетровську вже водять екскурсії «місцями Юлії Тимошенко»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

У Дніпропетровську вже водять екскурсії «місцями Юлії Тимошенко»

Дніпропетровськ – У Дніпропетровську пропонують екскурсію «місцями уродженки міста, екс-прем’єра Юлії Тимошенко». Маршрут розробила одна з креатив-агенцій у відповідь на попит туристів. Люди, в основному молодь, цікавляться особистістю екс-прем’єра, яка, як кажуть організатори, стала невід’ємною частиною новітньої історії України. Водночас організатори не приховують: це – комерційний проект, вартість квитків чимала – від 200 до 500 гривень. Водночас соратникам ув’язненої Юлії Тимошенко ідея не дуже до вподоби.

Радянська «хрущовка», де виросла Юлія Григян (Тимошенко), школа й економічний факультет університету, де здобула освіту, машинобудівний завод, де працювала, колишній офіс корпорації «ЄЕСУ», де починала великий бізнес… Пропонований тригодинний тур «місцями Тимошенко» охоплює основні віхи особистого життя й бізнес-діяльності екс-прем’єра на малій батьківщині.
Будинок, де виросла Юлія Тимошенко
Будинок, де виросла Юлія Тимошенко

Зірка української політики розпочала свій злет саме на берегах Дніпра, каже арт-директор і гід Наталія Булгаріна. Показує: ось тут, у багатоповерхівці на проспекті Кірова, так званому «будинку таксистів», вона зростала у неповній родині: батько залишив сім’ю, коли Юлії було два роки. Саме тут, вважає екскурсовод, і формувався її «сталевий» характер.

«Це перший, ключовий будинок в її житті. Адже всі ми родом з дитинства, всі наші успіхи і невдачі закладаються у дитячому віці», – розказує гід.

Колишні сусіди Юлії Тимошенко здивовані тим, що до її будинка вже водять екскурсії. Пані Поліна вискочила з квартири спеціально, щоб подивитись на зацікавлених туристів.

«З самого дитинства вона тут і жила. Фотографують? Що вони фотографують? Наш будинок. Отам ідіть, палаци фотографуйте, а не наші курники», – каже сусідка.

Коржики з маком і фартушок із крильцями

Школа №75, де навчалась Юлія Тимошенко, – неподалік. Тут колишню ученицю згадують як дуже старанну, відмінницю, активістку учнівського життя – редакторку стіннівки та авторку сценаріїв шкільних свят. Екскурсовод Наталія Булгаріна зібрала інформацію про шкільні роки «леді Ю» від її однокласників.

Завжди вона дуже подобалась хлопцям. Хлопці навіть бились за право провести її додому
Наталія Булгаріна
«З нею за однією партою сидів Андрій Борисенко, так він пам’ятає, що вона любила коржики з маком і сирну запіканку зі шкільної їдальні. Завжди вона дуже подобалась хлопцям. Хлопці навіть бились за право провести її додому, або ж ставали у чергу», – розповідає екскурсовод.

«Однокласниці її, відзначаючи, що вона була лідером у класі, говорять також, що Тимошенко завжди прагнула, аби в неї все було найкраще. Вона примудрялась носити найкрасивішу в школі шкільну форму, з чудовими складочками і фартух з чудовими кокетливими крильцями. Всі дівчата їй заздрили»», – додає Наталія Булгаріна.
Школа, де вчилась Юлія Тимошенко
Школа, де вчилась Юлія Тимошенко

А втім, у самій школі екскурсантам не дуже раді. Директора нема, чергові вчителі не налаштовані показувати свій музей, де є експонати, пов’язані з відомою ученицею.

«Це має бути узгоджено з керівництвом. Коли нас попередять, будь ласка, ми вас зустрінемо, проведемо, покажемо її альбом», – сказали екскурсантам учителі.

Екскурсантам показують не все

Прохідну заводу, де працювала Юлія Тимошенко, та будинок, де свого часу був офіс корпорації «ЄЕСУ», екскурсантам показують мимохідь – туди, мовляв, не пустять, знімати не можна. У колишньому офісі «леді Ю» тепер комерційні структури ще одного впливово дніпропетровця Віктора Пінчука. Натомість везуть до Палацу студентів, де, за даними гіда, у 80-ті роки Юлія Григян, побравшись з Олександром Тимошенком, робили свій перший бізнес на прокаті відеокасет.

«У цій будівлі наприкінці 80-х років відкрився салон відеопрокату «Термінал». Це був перший бізнес-проект Юлії та Олександра Тимошенко», – розказує Наталя Булгаріна.
Палац, де був перший бізнес Юлії Тимошенко
Палац, де був перший бізнес Юлії Тимошенко

Однак теперішній директор Палацу студентів Вадим Стукало цю інформацію не підтверджує. «Відеопрокату тут не було. Палац тоді був на капітальному ремонті», – каже він.

Не підтвердженими лишаються і слова гіда про Севастопольський парк, де нібито любила відпочивати в студентські роки Юлія Тимошенко, і про найстаріший у місті готель «Асторія», де нібито вона зустрічалась з Павлом Лазаренком. Оглянути інші будівлі, які в місті пов’язують з життям Тимошенко, – будинок, де вона була прописана до арешту, садибу, де живе її мама, кав’ярню, що належить її родичам, – у межах екскурсії не пропонують.

Більшість туристів задоволені, однак є й розчаровані.

«Це дуже цікаво. Треба розповідати про людей, поки вони є. По телебаченню мало про це говорять», – поділилась враженнями з Радіо Свобода екскурсантка Олена Лимар.

Як дівчина в 20 з невеличким, з дитиною на руках стала тією людиною, з якою рахувались політичні, економічні еліти міста?
Тімур Желдак
«Можна було б набагато краще підготуватись, набагато більше фактів дізнатись. Юлія Володимирівна, і це не секрет, з дитинства була особистістю неординарною. Як дівчина в 20 з невеличким, з дитиною на руках стала тією людиною, з якою рахувались політичні, економічні еліти міста? Потім вона тягла за собою корпорацію. Потім вона тягла за собою партію… Як формується така людина, як формується такий характер? Організатори це не розкрили. Але сама ідея мені дуже сподобалась», – висловив свої зауваження журналіст Тімур Желдак.

Наприкінці екскурсії учасники отримують символічні магніти з портретами Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка. Організатори розраховують: попит на їхній тур зростатиме. Водночас зізнаються: програму туру з родичами екс-прем’єра не узгоджували, адже взяли всю інформацію з відкритих джерел.

Водночас дніпропетровські однопартійці Тимошенко повідомили Радіо Свобода: до проведення екскурсій ані сама екс-прем’єр, ні її родичі не причетні. У дніпропетровській «Батьківщині» також не виключають, що позиватимуться до організаторів через «втручання в особисте життя» свого лідера.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG