Доступність посилання

ТОП новини

Захист Тимошенко піде до Верховного суду для перегляду газової справи – Власенко


Сергій Власенко
Сергій Власенко
Захист екс-прем’єра України Юлії Тимошенко найближчим часом звернеться до Верховного Суду України з вимогою переглянути і скасувати вирок у газовій справі, заявляє захисник Сергій Власенко.

«Європейський суд з прав людини встановив, що суддя Кіреєв був упередженим суддею. Це означає, що від сьогодні у захисту з’являються підстави для звернення до Верховного Суду України з вимогою переглянути та скасувати політично мотивований вирок у газовій справі», – сказав Власенко. Він наголосив, що захист це зробить найближчим часом.

Як заявив лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, рішення Європейського суду з прав людини про незаконність арешту Тимошенко є остаточним, а відтак вона має бути вже на волі.

За словами Яценюка, українська влада зволікає з цим навмисне. «Рішення ЄСПЛ буде виконано, лише коли буде випущено Тимошенко. Другий етап виконання рішення суду – це притягнення до відповідальності всіх, починаючи зі слідчого, хто винен у незаконному арешті». Крім того, як заявив Яценюк, тепер Віктор Янукович має додаткові підстави звільнити Тимошенко. Раніше представники Генпрокуратури запевняли, що виконають будь-яке рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко.

Як наголосив лідер фракції «Батьківщина», мінімум, який може зробити Янукович для підписання угоди про асоціацію з ЄС, це відпустити екс-прем’єра на лікування за кордон. Він назвав чутками інформацію про те, що Тимошенко отримувала будь-які пропозиції від влади про лікування в Німеччині.

Вчора остаточно набула чинності ухвала Страсбурзького суду у справі «Тимошенко проти України» від 30 квітня цього року, якою взяття колишнього прем’єра під варту до суду над нею було визнано необґрунтованим, незаконним і свавільним. Сторони не стали оскаржувати її, й вона набула чинності через три місяці після ухвалення.

Міністерство юстиції вчора ж заявило, що ця ухвала вже повністю виконана і не передбачає здійснення будь-яких додаткових дій чи зобов’язань України.

Усі порушення, на які вказав Страсбурзький суд у справі «Тимошенко проти України», вже виправлено шляхом прийняття нового Кримінального процесуального кодексу, наголошено в заяві.
XS
SM
MD
LG