Доступність посилання

ТОП новини

У владі США знову виступили на захист таємних програм стеження


Архівне фото: на демонстрації проти таємних програм стеження США в Парижі у Франції, 7 липня 2013 року
У владі США знову виступили в середу на захист таємних програм стеження, викриття яких на початку минулого місяця спричинило гучний скандал.

Ці програми стеження всередині самих США вузько спрямовані і не порушують конституційного права на недоторканність приватного життя, заявив у середу, виступаючи в комітеті з юридичних питань Сенату, представник Управління директора національної розвідки Роберт Літт.

Водночас, сказав він, ця програма може бути дещо змінена, щоб зняти занепокоєння громадськості і підвищити довіру до неї.

Також у середу Білий дім розсекретив деякі подробиці однієї з таких програм, за якою збираються дані про всі телефонні контакти у США. За повідомленням, доступ до цих даних дозволяється лише в разі, коли існує серйозна підозра, що певний телефонний номер може бути пов’язаний із тероризмом.

Раніше у США вже повідомляли, що йдеться про такі дані, як номери абонентів, місця їхнього перебування в час розмови, і час та тривалість розмови, але записи самих розмов не робляться.

В Агентстві національної безпеки США також повідомляли, що ці програми допомогли відвернути понад 50 можливих терористичних актів у більш як 20 країнах, починаючи з часу терактів 11 вересня 2001 року.

Сам викривач цих програм, колишній контрактний працівник спецслужб США американець Едвард Сноуден уже понад місяць перебуває у транзитній зоні летовища «Шереметьєво» під Москвою в Росії без чинних документів і в сумнівному юридичному статусі, чекаючи на розгляд його прохання до Росії надати йому тимчасовий притулок. Сполучені Штати домагаються екстрадиції Сноудена, заочно звинуваченого у викраденні майна держави, умисному розголошенні таємної інформації і незаконній передачі оборонної інформації.
XS
SM
MD
LG