Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська обіцяє з’ясувати ситуацію з відселенням хворих із території Лаври


Валерія Лутковська
Валерія Лутковська
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявляє, що буде з’ясовувати ситуацію довкола виселення клініки Інституту Громашевського, де серед інших надають допомогу ВІЛ-інфікованим і хворим на гепатит, із приміщення поблизу Києво-Печерської лаври. Про це омбудсмен заявила в ефірі Радіо Свобода.

«Я отримала звернення стосовно цієї ситуації тільки сьогодні зранку. Будемо з’ясовувати, але виходячи з того, що я чую з цитати, є наказ Академії медичних наук, який відповідним чином виконується, тобто треба просто подивитися на цей наказ, подивитися, яким чином будуть облаштовані хворі, які потребували допомоги саме цієї клініки. Чи забезпечено їхні права і так далі, будемо розбиратися», – сказала Лутковська.

За словами омбудсмена, пацієнтів можуть виселяти в терміновому порядку, «але їх мають виселяти кудись». «Їх же не викидають просто на вулицю. Якщо виписують, то давайте будемо говорити про те, що кожен лікар, який приймає рішення про виписку пацієнта, він розуміє наслідки своєї діяльності. І, відповідно, він розуміє, що в разі, якщо він абсолютно хвору людину, яка дійсно потребує медичної допомоги, яка може надаватись тільки в умовах стаціонару, виписує на вулицю, то він практично вчиняє кримінальний злочин. Відповідно, я думаю, що цього лікарі не роблять», – зауважила омбудсмен.

За її словами, треба з’ясовувати, куди конкретно перевозиться обладнання, куди переселяють пацієнтів, яким чином вирішується їхня доля. «І далі вже будемо приймати рішення стосовно того, чи втручатися нам у цю ситуацію чи ні», – наголосила Лутковська.

Вчора Радіо Свобода стало відомо про те, що попри меморандум про невиселення клініки Інституту Громашевського, де серед інших надають допомогу ВІЛ-інфікованим і хворим на гепатит, із приміщення поблизу Києво-Печерської лаври вивозять ліжка і обладнання, а пацієнтів стаціонару виписують. В Академії медичних наук пояснюють такі дії рішенням санстанції, що начебто перебувати у будівлі на Лаврській небезпечно для здоров’я. У самій клініці тим часом зауважують, що про стан будівлі «всі знали уже давно», і посилаються на наказ Академії медичних наук, датований 30 липня, та урядову постанову, що віддала приміщення, серед 75 інших, Києво-Печерській лаврі.
XS
SM
MD
LG