Доступність посилання

ТОП новини
30 листопада 2020, Київ 23:10

На Прикарпатті з освячення розпочинають Книгу пам’яті загиблих чорнобильців


Символічний камінь чорнобильцям в Івано-Франківську
Після панахиди біля символічного каменю чорнобильцям в Івано-Франківську, де викарбувані слова «І мертвим, і живим, і ненародженим прикарпатцям-чорнобильцям», у п’ятницю священики освятили Книгу пам’яті загиблих чорнобильців.

За словами голови обласної організації «Союз Чорнобиль України» Анатолія Кайдаша, один екземпляр такої книги, написаний від руки, зберігатиметься в місцевій українській автокефальній церкві, але в ній будуть імена всіх померлих чорнобильців, бо «під час ліквідації аварії на ЧАЕС не було поділу на конфесії».

Михайло Іванишин, який приїхав з райцентру Долина, пригадує, як їх другого дня після пожежі на ЧАЕС відправили туди, «не питаючи згоди і не забезпечивши засобами захисту, і зараз із тих перших ліквідаторів уже нема в живих 70 відсотків».

Список із майже 770 імен померлих чорнобильців подало обласне відділення пошуково-видавничого агентства «Книга пам’яті України». За словами його керівника Анни Шекеряк-Данилюк, завершують також підготовку книги «Ятрить серця Чорнобиля полин», де будуть оприлюднені не лише імена померлих, а й спогади ліквідаторів аварії на ЧАЕС та фотографії тих часів, зроблені наперекір заборонам.

Під час освячення Книги пам’яті чорнобильцям оголосили про збір коштів на встановлення дзвону біля символічного каменю.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG