Доступність посилання

ТОП новини
17 Серпень 2019, Київ 17:41

У Сімферополі мітингували геї та лесбійки


Увечері п’ятниці в центрі Сімферополя протестували проти дискримінації сексуальних меншин. У заході взяли участь представники ЛГБТ-спільноти Криму, правозахисники і ліві активісти, повідомили Радіо Свобода організатори акції.

Активісти тримали в руках плакати з написами: «Крим для всіх!», «Гомофобія – це фашизм», «Чайковський був гомосексуалом» та інші. Вони скандували гасла проти дискримінації за статевою ознакою і проти будь-яких проявів фашизму.

За словами Марти Хромової, однієї з організаторів акції, Крим – полікультурний регіон і міжнародний курорт, тому, на її думку, на півострові неприпустима ненависть, в тому числі з причини сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Учасники акції заявили, що на тлі зростання в Криму ксенофобії вони хотіли нагадати, що в регіоні живуть ЛГБТ-громадяни, які є такими ж студентами, робітниками, службовцями, як і всі інші.

«Ми проти поділу людей на сорти, ми живемо не за часів Гітлера, тому користуватимемося своїм конституційним правом на свободу зібрань, щоб виступити за рівноправ’я», – заявила Марта Хромова.

Активісти виступили проти законодавчих ініціатив у Верховній Раді України, спрямованих, на їхню думку на обмеження прав членів ЛГБТ-спільноти, на розпалювання ненависті і насилля проти них. На думку учасників акції, у такий спосіб влада переключає увагу громадян із соціально-економічних проблем на боротьбу з уявним «внутрішнім ворогом».

Попри те, що сьогодні в Сімферополі проходили масові акції до Дня десантника, жодних інцидентів під час пікету не було, співгромадяни переважно позитивно реагували на цей захід, відзначили його організатори.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG