Доступність посилання

30 Травень 2017, Київ 02:19
Новини | Міжнародні

У Японії заявили про «аварійну ситуацію» на АЕС «Фукусіма-1»


АЕС «Фукусіма-1», фото 11 березня 2013 року, через два роки після аварії
В органі ядерного регулювання Японії заявили в понеділок, що становище на атомній електростанції «Фукусіма-1», яка зазнала аварії внаслідок цунамі після землетрусу позаминулого року, нині знову аварійне.

Як сказав агентству Reuters голова Агентства ядерного регулювання Японії Сіндзі Кіндзьо, вода з високим рівнем радіоактивності прорвала підземні бар’єри й її рівень швидко наближається до поверхні землі, а заходи протидії, яких вживає оператор станції, дають тільки тимчасові результати.

У компанії-оператора, Токійської електроенергетичної компанії, відомої за англійським скороченням TEPCO, «слабке відчуття кризи», сказав керівник регулювального органу.

Нинішня аварійна ситуація може призвести до різкого збільшення кількості радіоактивної води, яка потрапляє в океан.

Компанія TEPCO ще минулого місяця визнавала, що радіоактивна вода прорвала підземний бар’єр і просочується в океан, але стверджує, що вживає заходів, щоб втримати цю воду.

АЕС «Фукусіма-1» була пошкоджена після землетрусу і цунамі в березні 2011 року, через які вийшли з ладу системи охолодження. Це призвело до перегріву реакторів і відпрацьованого палива, вибухів накопиченого водню, плавлення активних зон трьох із шести реакторів і певного викиду радіоактивних речовин назовні. Через це десятки тисяч людей були змушені залишити свої домівки. АЕС закрили, проте проблеми на ній не припинилися.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG