Доступність посилання

ТОП новини

Україні потрібен свій державницький міф і своя енергетика (світова преса)


Західні експерти вважають, що українські еліти повинні бути набагато більше послідовні, як в плані формування «державної міфології», котра має базуватися на реальній історичній спробі української державності 17-го століття – Гетьманщині, так і на реальному формуванні в Україні потужного енергетичного центру європейського зразка при створенні прозорих можливостей для великих міжнародних інвестицій. Чи не тому новий посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вже заявив, що для нього в Києві «питання енергетики будуть пріоритетом номер один». Оглядачі вважають, що ймовірна торговельна «війна» Росії з Україною лише допоможе «вилікувати українського обивателя від православно-слов’янської ностальгії» та підштовхне Київ до Заходу.

Польський експерт Анджей Талаґа пише на сторінках Rzeczpospolita, що одним із висновків святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі в Україні є краще розуміння для українських еліт потреби плекати свій історичний державницький міф, котрий має базуватися саме на історичному факті творення першого ескізу української державності 17-го століття – Гетьманщині. Саме Гетьманщина, як наголошує Талаґа, є історичною підставою культурної єдності України із Заходом та демонстрацією перед Європою державницьких потуг українців. Тоді як посилання на Київську Русь і православ’я лише породжує експансіонізм Москви щодо України і штучно підсилює релігійно-політичні суперечності в Україні.

Американське видання Christian Science Monitor публікує матеріал енергетичного експерта Скотта Белінксі, котрий вважає, що українська влада має проявити максимум політичної волі для зміцнення базової основи своєї незалежності – стати європейським енергетичним центром, незалежним від енергетично-політичних інтриг з боку Москви. Автор вважає, що для цього Київ мусить ліквідувати непрозорість ухвалення рішень в енергетиці та проявити послідовність і стабільність в гарантуванні безпеки великих міжнародних інвестицій в економіку України. Цей експерт вважає, що підписання Україною угоди з ЄС про асоціацію у Вільнюсі цієї осені допоможе укранській державі у просуванні до перетворення її на світовий енергетичний центр та порвати з історією домінування Росії в енергетиці України.

Російська «Независимая газета» інформує про зміну посла США в Києві і характеризує нового посла Вашингтона в Україні Джеффрі Пайєтта як прихильника євроінтеграції України та зміцнення її енергетичної незалежності. Видання цитує самого посла, який заявив: «Для мене питання енергетики будуть пріоритетом номер один». «В Україні неймовірні енергетичні можливості – сланцевий газ, це, по суті, енергетична революція. За розрахунками американських компаній, через 6–7 років Україна зможе на 60 відсотків задовольнити свої потреби в енергоносіях – лише за рахунок сланцевого газу», – наголосив новий посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Ця ж московська газета вважає, що Україні не уникнути торговельної війни з Росією, оскільки, на думку багатьох експертів, підписання угоди про асоціацію з ЄС стає все більш реальним. А це викличе, як вважають аналітики, гостру реакцію Росії. Видання наводить думки експертів про те, що це допоможе «вилікувати українського обивателя від православно-слов’янської ностальгії, а також ослабить здатність правлячого угруповання до самостійних рішень». Фахівці також схильні вважати, що Україна вже зробила свій геополітичний вибір на користь Заходу, бо українські еліти не бажають, щоб держава була у союзі з Росією у проміжному очікуванні перед наближенням економічної битви Китаю зі Заходом.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG