Доступність посилання

ТОП новини
19 Серпень 2019, Київ 13:07

Осінній курс гривні буде стабільним? (Огляд преси)


Київ – Золотовалютні резерви Національного банку за останні півтора року схудли майже на третину. Особливо падіння відчувалося після травня цього
року. У зв’язку з цим у журналістів газети «День» виникло питання про майбутнє гривні. Адже в пам’яті ще ситуація осені 2008 року, коли гривня впала більш ніж на третину. А ситуація довкола національної валюти у багатьох аналітиків постійно викликає більше занепокоєння, ніж упевненості в її стабільності, зауважує видання. Восени дилема про спуск гривні у вільне плавання особливо загостриться, бо треба буде вирішувати питання, яким чином забезпечувати фінансову стабільність. «Або домовлятися з МВФ, або шукати інші джерела фінансової допомоги, але це буде дорожче», – зауважує експерт газети. Однак, більшість експертів прогнозують, що у найближчі півроку курс гривні до долара буде стабільним.

Газета «Голос України» повідомляє, що Білорусь не заборонятиме вслід за росіянами на своєму ринку український шоколад фірми «Рошен». Про те, що імпортовані з України кондитерські вироби «Рошен» є безпечними для споживання, повідомили також представники Молдови, Казахстану і Таджикистану. На переконання багатьох, суперечка навколо продукції «Рошен» – це спроба політичного тиску Росії на Україну, наголошує газета.

Чи буде Росія їсти солодощі «Рошен»? Відповідь залежить від голови Росспоживнагляду Геннадія Онищенка, відомого своєю здатністю знаходити отруту в продукції тих країн, які чимось розгнівали Кремль. Пересічних росіян ніхто не запитує – у них немає права голосу в торговельній війні. А чому б не покластися на їхню свідомість, патріотичні почуття і не дозволити їм самим покарати рублем віроломну Україну, яка вперто не хоче вступати в Митний союз? Однак, як зауважує газета «Сегодня», загнати населення в торгові окопи навряд чи вдасться. Напевне несвідомі покупці не забажають злитися в єдиному пориві і бойкотувати ворога. Співвідношення «ціна-якість» для них набагато важливіша, ніж вищі політичні інтереси. Ось і виходить, що будь-яку торгову війну доводиться вести відразу на два фронти – проти чужої країни і своїх покупців. Без прямого насильства над власним ринком ворогові неможливо нашкодити, зауважує газета.

Часто українці залишалися з оператором тільки тому, що дорожили своїм номером, тому введення послуги з його перенесення фактично означає відміну «телефонного рабства». Як інформує газета «Факти», із 20 грудня абоненти зможуть переходити від одного оператора мобільного зв'язку до іншого, не змінюючи при цьому номер телефону.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG