Доступність посилання

22 Листопад 2017, Київ 10:17

Японія викликала посла Китаю через китайські кораблі біля спірних островів


Архівне фото: протистояння кораблів Морського патруля Китаю (попереду) і Берегової охорони Японії (позаду) біля островів Сенкаку/Дяоюй
Міністерство закордонних справ Японії викликало сьогодні посла Китаю в цій країні, щоб висловити протест проти нового входження кораблів Морської поліції Китаю в територіальні води навколо спірних островів Сенкаку/Дяоюй, які фактично контролює Японія.

При цьому, як повідомив неназваний на ім’я представник японського МЗС, посол Хань Чжицян заявив, що не може прийняти цей протест.

Китайські кораблі ввійшли в води навколо островів учора і пробули там до ранку сьогодні. Це було найдовше наразі перебування кораблів силових структур Китаю в цих водах.

Протягом останнього року китайські кораблі різних морських правоохоронних органів чи риболовецькі судна входили в води навколо цих островів уже кілька разів.

Давня суперечка між Китаєм і Японією навколо групи островів у Східнокитайському морі, які в Японії називають Сенкаку, а в Китаї Дяоюй чи Дяоюйтай і які фактично контролює Японія, спалахнула з новою силою майже рік тому. Напруженість різко зросла після того, як уряд Японії купив у державну власність кілька з цих островів у приватної особи, яка за японським правом вважалася їхнім власником.

Архіпелаг із п’яти островів і трьох скель, про права на які заявляє також Тайвань, не заселений, але розташований на перетині стратегічно важливих морських шляхів, а його околиці багаті на рибу. За припущеннями, шельф островів також багатий на нафту і газ.
XS
SM
MD
LG