Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі похвалив ракети України, якими збивали літаки Росії


Минуло 5 років відтоді, як у серпні 2008 року Росія вторглася на територію Грузії. Напередодні цієї річниці президент Грузії Міхеїл Саакашвілі розповів журналістам у своїй країні, а також і головному редакторові київського інтернет-сайту «Історична правда» та ведучому такої ж програми на львівському телеканалі ZIK Вахтангові Кіпіані про намагання Росії у тій серпневій війні поставити Грузію на коліна і про те, як Україна допомагала Грузії, незважаючи на тиск з боку Москви. Хоча офіційно Київ заперечував тоді постачання до Грузії з України ракетних комплексів «Бук-М1», які подібні до російських протиповітряних комплексів С-200 та С-300.

У своїх інтерв’ю з тележурналістами напередодні 5-ї річниці вторгнення Росії в Грузію в ніч із 7 на 8 серпня президент Грузії Міхеїл Саакашвілі наголосив, що Росія ще задовго до цієї війни намагалася підірвати незалежний демократичний розвиток Грузії, тому вторгнення російських військ 7 серпня 2008 року стало продовженням цих намірів Кремля.
ЗРК «Бук-М1-2»
ЗРК «Бук-М1-2»

«Неминучості грузинсько-російської війни, можливо, можна було уникнути лише за однієї умови, за якою Грузія визнавала себе державою-невдахою та погодилася б на умови Росії не в 2008 і не у 2007 роках, а починаючи з 2004 року, навіть – з кінця 2003 року», – сказав Саакашвілі в інтерв’ю грузинському телеканалові «Руставі-2».

Саакашвілі також вважає, що Грузія вистояла у цій війні з Росією, незважаючи на вторгнення 200-тисячного російського війська, яке мало на меті знищити Грузію та, насамперед, її незалежну й демократичну владу.

Президент Грузії також наголосив у телеінтерв’ю 7 серпня з редактором київського інтернет-сайту «Історична правда» та ведучим однойменної програми на львівському телеканалі ZIK Вахтангом Кіпіані, що Грузія вистояла у тій війні, завдяки підтримці США, ЄС і таких союзників, як демократична Україна.

Ми збили понад 10 російських літаків, завдяки ППО, у яких були на озброєнні українські «Буки» і системи «Оса»
Міхеїл Саакашвілі
«Ми за час війни збили понад 10 російських літаків. Це більше, аніж Росія втратила у якій-небудь війні після Другої світової, не рахуючи Афганістану. Ми зробили це завдяки ППО, у яких були на озброєнні українські «Буки» і системи «Оса». Були у нас також й ізраїльські системи ППО, але вони були нижчого класу, аніж українські «Буки», – зазначив Саакашвілі.

Він також повідомив, що після втрати кількох своїх літаків над Грузією російські пілоти відмовлялися літати на бойові завдання у тій серпневій війні, але, на жаль, як сказав президент Грузії, «українських ракет у нас було мало», і «лише тоді росіяни (через день) зрозуміли, що у нас вже немає ППО».

Саакашвілі: Тимошенко нам ніяких проблем не створювала

Саакашвілі також високо оцінив підтримку у ті дні війни з боку президента Віктора Ющенка і прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Коли ми купували українську зброю, то Тимошенко нам ніяких проблем не створювала, незважаючи на настирливі «поради» з Москви
Міхеїл Саакашвілі
«Треба сказати, що коли ми купували українську зброю, то Тимошенко нам ніяких проблем не створювала, незважаючи на настирливі «поради» з Москви. А що стосується заяв, то я не особливо стежив за цим, у нас тут було багато інших справ», – зауважив президент Грузії.

Міхеїл Саакашвілі також сказав Вахтангові Кіпіані, що «Росія не досягла мети війною, тому спробувала взяти реванш через вибори», і висловив сподівання, що Росії не вдасться поставити Грузію на коліна, бо народ її скаже своє вирішальне слово.

Варто нагадати, що відразу після війни Росії з Грузією, у кінці серпня 2008 року, перший заступник міністра промислової політки України Віталій Немилостивий заявив під час відвідин Москви, що Україна не постачала Грузії зенітних ракетних комплексів С-200, бо «Україна не виробляє цих комплексів». Він також не підтвердив повідомлення про українську обслугу грузинських підрозділів ППО у тій війні.

Хоча заступник начальника Генштабу збройних сил Росії Анатолій Ноговіцин повідомив 15 серпня 2008 року, що на захоплених військових складах у Грузії виявлені «дипломатичні номери з маркуваннями і прапором України», що могло бути свідченням причетності Києва до підготовки грузинської армії.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG