Доступність посилання

ТОП новини

В Україні може працювати сервер тотального стеження – експерт


Київ – В Україні може працювати шпигунський сервер, призначений для тотального стеження за інтернеткористувачами, припускають експерти. Крім того, вони зауважують, що соціальні мережі та інші ресурси, які мають великі бази даних користувачів, за останніми стежать вже давно. Тим часом українські спецслужби взялися за перевірку заяв екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, з яких випливає, що як мінімум один із американських шпигунських серверів працює у Києві.

Встановити сервер тотального стеження за користувачами мережі інтернет, з технічної точки зору – цілком можливо, вважає член правління Інтернет асоціації України Іван Пєтухов. Сполучені Штати Америки мають необхідні для цього технології та матеріальні ресурси, зауважує експерт.

Можна збудувати систему дрібних розподілених серверів, поставити їх на хостинг і під виглядом комерційних компаній обслуговувати
Іван Пєтухов
«Можна збудувати систему дрібних розподілених серверів, поставити їх на хостинг і під виглядом комерційних компаній обслуговувати. Для мене нічого нового у тому, що сказав Сноуден, немає. Для такої великої країни, як Америка, такі завдання цілком реальні. Але важливо розуміти, для чого це робиться. Я не бачу якоїсь проблеми чи загрози. Якщо вони завдяки цьому ловлять терористів, на здоров’я, будемо спати спокійно», – зазначає Пєтухов.

Всі комерційні ресурси слідкують за своїми користувачами – Попова

Водночас, голова правління Інтернет асоціації України Тетяна Попова запевняє, що спецслужби, зокрема, американські, не зацікавлені у стеженні за кожним користувачем інтернету, тим більш в Україні.

У шпигунську змову не вірю. За пересічними громадянами постійно слідкують, але з комерційною метою
Тетяна Попова
«В інтернеті такий колосальний обсяг інформації, що слідкувати за всіма неможливо. У шпигунську змову я не вірю. Це те саме, що «Фейсбук» вигадали спецслужби, а Цукерберг американський шпигун. Але слід розуміти, що всі ресурси, які мають великі бази користувачів, так чи інакше відстежують вашу поведінку, ваші смаки, а потім продають ваші вподобання рекламодавцям. Тобто за пересічними громадянами постійно слідкують, але з комерційною метою», – переконана Попова.

У посольстві США в Україні, на прохання Радіо Свобода прокоментувати заяви екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, пообіцяли зробити це пізніше.

В Агентстві національної безпеки США раніше повідомляли, що програми стеження допомогли попередити понад 50 можливих терористичних актів у понад 20 країнах, починаючи від терактів 11 вересня 2001 року.

Заява Сноудена взята до уваги спеціальними службами України – Кінах

Тим часом, українські спецслужби вже з’ясовують, чи дійсно у Києві працює американський сервер стеження, запевнив Радіо Свобода заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах.

Поки ще в нас немає необхідної інформації, щоб зробити остаточні висновки
Анатолій Кінах
«Заява, безумовно, взята до уваги, в тому числі спеціальними службами України. Вона повинна бути вивчена не тільки технічними засобами, а й дипломатичними. Необхідно, щоб відповідні структури України відпрацювали там, де необхідно, у контакті з колегами з інших держав. Тоді повинні бути зроблені об’єктивні висновки. Поки ще в нас немає необхідної інформації, щоб зробити остаточні висновки», – заявляє Кінах.

Російське видання «Ведомости» із посиланням на інтерв’ю екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена британській газеті Guardian, пише, що сервери «американської шпигунської інфраструктури» розташовані у 150 країнах світу, «в тому числі і в Києві». Це, за версією видання, випливає з презентації Агентства національної безпеки США від 2008 року.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG