Доступність посилання

ТОП новини

Міліціонерів змусять носити жетони? (Огляд преси)


Київ – У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який зобов’язує правоохоронців носити жетони та позбавляє мирні зібрання присутності спецпідрозділів міліції та внутрішніх військ. Про перспективи цього документа розмірковують експерти газети «День». Вони вважають, що ідентифікація працівників міліції – тема знакова тому, що без ефективного вирішення проблеми анонімності навряд чи вдасться просунутися в подоланні проблеми безкарності. Стаття називається «Зірвати «маски», ...вдягти жетони».

Наступного року на українські дороги чекає нова реформа, інформує газета «День». 117 тисяч кілометрів автошляхів місцевого значення Укравтодор передасть в управління облдержадміністрацій. У своєму ж підпорядкуванні автодорівці залишать 52 тисяч кілометрів доріг державного значення. Як сподіваються в Укравтодорі, такі зміни дадуть місцевій владі можливість самостійно ухвалювати рішення щодо оптимального розподілу ресурсів на ремонт із урахуванням особливостей регіонів. Реконструкцію ж усіх автошляхів країни Укравтодор оцінює в 500 мільярдів гривень. При цьому в минулому році для цього витратили лише близько 7 мільярдів. Експерт видання вважає, що це має призвести до зменшення корупції. Бо, коли керівник області на місці, то йому видніше, на які дороги і скільки грошей витрачати. Вкрасти багато вже не вийде, бо народ ближче і спитати з нього легше, бо всі знають, що гроші на будівництво доріг у руках місцевої влади.

Збирання, зберігання і переробка відходів – одна з найважливіших проблем людства, нагадує газета «Голос України». Цивілізовані суспільства, усвідомивши небезпеку від нехлюйського ставлення до відходів власної життєдіяльності, перетворили їх на прибутковий бізнес. Вони переробляють 70-90% сміття! Натомість в Україні, за статистикою, 95% (!) побутових відходів складується. Щороку на звалищах і полігонах, котрі здебільшого перевантажені або не відповідають нормам екобезпеки, їх накопичується майже 52 мільйони тонн. Про несанкціоновані – годі казати, бо чимало населених пунктів узагалі не мають паспортизованих звалищ. Докладніше з проблемою видання знайомить в матеріалі «Цивілізоване середовище мешкання – для нас лише мрія?».

Дев'ять днів тому не стало знаного правозахисника Дмитра Гройсмана. До вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана люди зверталися, зіткнувшись із несправедливістю, незаконними судовими рішеннями, тортурами в міліції, гоніннями. Ті, кому він встиг допомогти, впевнені: допоміг би ще і багатьом іншим! Газета «Факти» пропонуює читачам спогади друзів і колег Дмитра Гройсмана.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG