Доступність посилання

ТОП новини

Чи законно зводять на Київщині кіоски «Кулиничі»?


Кіоски «Кулиничі» будують на Київщині. Масово – і нелегально
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:06:15 0:00

Кіоски «Кулиничі» будують на Київщині. Масово і нелегально

Київ – Вишневе – Кіоски без дозвільних документів установлює один із найбільших виробників хлібобулочної продукції на Київщині, а людей для них наймають неофіційно, стверджують громадські активісти й опозиційні депутати. У місцевій владі запевняють, що зносять нелегальні торгові ятки, однак вони з’являються знову. Частина фахівців пояснює засилля нелегальних точок із торгівлі хлібом зв’язком цього бізнесу з депутатами від влади та урядовцями.

Опозиційний депутат міськради Вишневого на Київщині Володимир Тищенко звернув увагу на те, що в його місті, а також у Голосіївському районі Києва почали масово зводити кіоски торгової марки «Кулиничі» (це один із найбільших виробників хлібобулочної продукції у регіоні). Громадський активіст поцікавився, чи наймають для торговельних яток працівників, і спробував влаштуватися на роботу охоронцем. Виявилося, що працівників легально не оформлюють, і не вимагають жодних медичних довідок.«Плата 75 гривень за ніч. Ні, нелегально. Ніяких документів мати не треба», – розповів Володимирові Тищенку Олександр, працівник підприємства «Кулиничі», який займався набором охоронців. Так само, не називаючи свого імені, Володимир поцікавився у продавчинь кіосків, чи є в них дозвільні документи. Виявилося – немає.

Такі ж кіоски з’явилися у Василькові та в інших населених пунктах Київщини.

За місяць до цього активіст спробував влаштуватися на роботу на хлібокомбінат «Кулиничі». За його словами, він стикнувся з тим, що зарплатню видають у конверті, санітарної книжки й медичних довідок не вимагають ні в кого, навіть у тих, хто голіруч місить тісто, стверджує Володимир Тищенко.

Народний депутат-свободівець Андрій Мохник заявив Радіо Cвобода, що кіоски торгової марки «Кулиничі», які почали з'являтися в Києві, є незаконними. Однак їх продовжують встановлювати з відома влади, стверджує «свободівець».
Не було рішення Київради, але кіоски – встановлені
Андрій Мохник

«Не було рішення Київради, але кіоски – встановлені. Власник цієї торгової марки – регіонал Володимир Мисик. Прем’єр Микола Азаров та голова КМДА Олександр Попов, відвідуючи підприємство «Кулиничі», розповідали, що планується встановлення в Києві та області сотень малих архітектурних форм (кіосків) для продажу продукції ТМ «Кулиничі». Але жодних рішень Київради про це не було. Більше того, з 2 червня отримати такі рішення неможливо, бо з цього моменту Київрада останнього скликання стала нелегітимною», – пояснює депутат.

Андрій Мохник звернувся до Генпрокуратури із запитом, чому кіоски певної торгової марки працюють без дозволів, але відповіді, за його словами, поки не отримав.

Місцева влада ставити кіоски не дозволяла

Міський голова міста Вишневого Ілля Діков підтвердив, що кіоски ТМ «Кулиничі» не мають дозволів від міської ради, на сесії їхнє встановлення не розглядали. Але, на його думку, ця ситуація є тимчасовою. Чому кіоски цієї фірми в містечку не зносять, як це одразу відбувається з іншими незаконними архітектурними формами, він пояснити не зміг.

Керівник головного управління благоустрою КМДА Сергій Садовий заявив Радіо Свобода, що його підлеглі вже демонтували частину незаконно встановлених кіосків «Кулиничі» у Голосіївському районі столиці близько трьох тижнів тому, і готувалися демонтувати решту. Однак представники хлібокомбінату повідомили, що мають договір на встановлення цих кіосків із Національним університетом біоресурсів і природокористування України, а саме – в його зеленій зоні. Сергій Садовий висловив сумнів, що будь-які угоди з навчальними закладами можуть дозволяти встановлення малих архітектурних форм у місті, якщо на це не було рішення міської влади. Але остаточну відповідь, чи законними є кіоски хлібокомбінату, Сергій Садовий зможе надати через декілька днів.

Радіо Свобода має копію рішень Київського управління благоустрою про знесення частини яток цього виробника.

Громадський активіст Юрій Андреєв стверджує, що власником виробництва (і так само кіосків «Кулиничі») є депутат Володимир Мисик. Однак Юрій Андреєв говорить про причетність до цього бізнесу і більш впливових можновладців. Саме цим пояснюється робота кіосків без дозвільних документів, вважає Юрій Андреєв.

Більшість кіосків, наприклад, у Києві, або не мають усіх дозвільних документів, або ці дозволи скоро закінчуються, і їх можуть не продовжити
Юрій Андреєв
«На мою думку, будуть знімати деякі МАФи приватних підприємців і ставити ті ж «Кулиничі», бо бізнес пов’язаний із владою. Це є можливим тому, що більшість кіосків, наприклад, у Києві, або не мають усіх дозвільних документів, або ці дозволи скоро закінчуються, і їх можуть не продовжити. До ТМ «Кулиничі» причетний і депутат від Партії регіонів Мисик, і син Азарова». Юрій Андреєв припускає, що поява мережі хлібних кіосків та не продовження дозволів їхнім конкурентам є спланованим переділом ринку в столиці та в регіоні.

Комплекс «Кулиничі» – це єдине хлібопекарське підприємство на Київщині, яке торік відкривав особисто президент України Віктор Янукович. Серед його працівників ходять чутки, що власником виробництва є люди з родини президента, однак жодних офіційних підтверджень цьому немає. Що ж до Азарова, то напередодні його відвідин усіх працівників інструктують, як поводитися:

«Завод має блищати, робітники мають усміхатися і бути щасливими», – говорила працівникам підприємства жінка, яка проводила усний інструктаж. Цей інструктаж записав Володимир Тищенко.

Володимир Мисик, який до обрання народним депутатом 7-го скликання був директором хлібокомбінату «Кулиничі», наголосив Радіо Свобода, що не займається підприємницькою діяльністю понад півроку.

Генеральний директор хлібокомбінату Вадим Погребняк сказав, що не знає, легальними є його торговельні точки, чи ні.

«Я у відпустці, я не володію інформацією, мають кіоски документи чи не мають. Перетелефонуйте за декілька днів, і я вам повідомлю», – відповів керівник виробництва.

Місяць тому, коли працівники кількох київських хлібокомбінатів голодували під Кабміном на знак протесту проти звільнень і закриття виробництв, заступник голови КМДА Анатолій Голубченко запросив їх до свого кабінету. І запевнив, що київська влада не надає преференцій хлібокомбінату «Кулиничі», через появу якого, на думку робітників, закриваються інші хлібні виробництва. Як доказ такої позиції КМДА Анатолій Голубченко навів той факт, що київська міська влада відмовила у розміщенні кіосків «Кулиничі» у столиці.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG