Доступність посилання

ТОП новини

Проти кого гратиме на виборах Медведчук? (Огляд преси)


Київ – «Митниця РФ зупинила увесь український експорт» – у статті під таким заголовком газета «День» інформує, що внаслідок цього втрати України можуть сягнути 2-2,5 мільярдів доларів США. Експерт видання наголошує, що це торговельна війна в повному масштабі. Подібне відбувалося упродовж майже усіх 20 років українсько-російських відносин. Це – спроба тиску на Київ, на українську адміністрацію, щоб змінити інтеграційний вектор України – із західного на східний. Це все неправильно, наголошує експерт, тому що двосторонні відносини будуються не як відносини двох народів і країн, а частіше – як взаємини між двома елітами.

У президентській кампанії Віктор Янукович обрав головну стратегію – підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті в листопаді. Тоді зможе сказати, що відкрив шлях до європейської інтеграції. Це стане найбільшим козирем для його перемоги 2015-го, стверджує експерт тижневика «Країна». Відтак є ймовірність, що Кремль виставить свого кандидата. На сьогодні таким кандидатом є Віктор Медведчук – лідер громадського руху «Український вибір», що стане партією до кінця року. Експерт вважає, що нині історична місія Медведчука може полягати в тому, щоб Януковича не обрали знову президентом.

Останнім часом з'явилися публікації, в яких стверджується, що в Кримінальному кодексі України відсутня норма про покарання за втечу з-під домашнього арешту, і тому взятий під домашній арешт може собі дозволити його ігнорувати. Це – провокативні судження, стверджує дописувач газети «Голос України». Адже не можна безкарно не виконувати судові рішення. Згідно з Кримінальним кодексом умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили – карається штрафом або позбавленням волі на строк до трьох років. Про це наголошується в матеріалі «Домашній арешт: втеча і покарання».

Тільки з початку цього року Євросуд виніс понад 200 рішень щодо України. Причому всі розгляди країна програла. Виливаються такі поразки бюджету в кругленьку суму. Як інформує газета «Сегодня», тільки минулого року влада виплатила українцям 39 мільйонів гривень компенсацій. А в цьому ще належить викласти понад 360 мільйонів гривень, здебільшого через скарги на несвоєчасне виконання рішень українськими судами та незаконні арешти. Щоправда, як уточнює видання, в бюджеті на це передбачено лише 88 мільйонів гривен. Заголовок публікації – «Помилки судів коштують бюджету мільйони».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG