Доступність посилання

ТОП новини

Президентські амбіції Кличка і «шоколадна війна» з Росією (Світова преса)


Низка британських газет повідомляє про президентські амбіції українського боксера, багатократного чемпіона світу з боксу Віталія Кличка. А російська англомовна газета звертає увагу на те, що німецька компанія Henkel, яка виробляє засоби домашньої гігієни, відкликала з ринку засіб для миття туалетів, який ображав почуття українців. Тим часом американські аналітики на сторінках аналітичних видань концентрують свою увагу на погіршенні російсько-українських стосунках.

Американська аналітична компанія Stratfor на сторінках власного видання аналізує різке погіршення українсько-російських торговельних стосунків. Заява Федерації працедавців України від 14 серпня про те, що російська митна служба внесла всіх українських експортерів до списку «високо ризикованих» і призупинила весь український експорт до Росії на невизначений термін, не була відразу підтверджена з боку жодної з країн. Але ще наприкінці липня Москва дійсно внесла 50 українських фірм до списку компаній, що потребують особливої перевірки на митниці. Окремо Росія заборонила імпорт продукції кондитерської фірми «Рошен».

Це загострення торговельних стосунків аналітики пов’язують із бажанням Києва зблизитися економічно з Європейським союзом і уникнути входження до Митного союзу під проводом Росії. На думку експертів, дії Москви ускладнять переговори Києва з його західними партнерами, але не зможуть їх зірвати.

У цьому ж ключі розглядає торговельні проблеми, що виникли між Києвом і Москвою київський кореспондент британського ділового видання Financial Times. За словами Романа Олеарчика, конфронтація може завдати серйозної шкоди двостороннім стосункам. Але ринкові аналітики не передбачають швидкого вирішення ситуації. Фахівці інвестиційного банку Dragon Capital вважають, що тиск на українських експортерів у Росії буде зростати і може перерости у «торговельну війну».

Британська газета Guardian, серед інших, повідомляє про плани українського боксера-важковаговика чемпіона світу за версією WBC Віталія Кличка стати президентом України. Про це повідомила Світова боксерська рада з посиланням на спортсмена. За повідомленням, про плани балотуватися на виборах 2015 року Кличко оголосив у Мексиці, куди він приїхав обговорити свій наступний бій.

Кореспондент газети пише, що «спочатку він був боксером, і доволі кмітливим, бо він є першим серед боксерів, хто має науковий ступінь», потім він став депутатом парламенту, а зараз виношує плани стати президентом країни, яку він хоче модернізувати і покращити життя простих українців. Газета розповідає британським читачам, що Кличко – популярний опозиційний політик, який збирає навколо себе прихильників Помаранчевої революції 2004 року, котрі пережили розчарування у «помаранчевих політиках».

Київський кореспондент московської англомовної газети Moscow Times розповідає про те, що німецька компанія Henkel яка виробляє засоби домашньої гігієни, відкликала з ринку засіб для миття туалетів тому, що продукт мав кольори українського національного прапору. Засіб для миття туалетів Bref Duo Stripes' мав жовтий і синій кольори. І як заявило представництво компанії в мережі Facebook, кольори означали чистоту і свіжість відповідно. А те, що такий нещасливий збіг образив почуття українців, їм дуже шкода.

«Ми уважно вислухали коментарі наших споживачів в Україні, як ми слухаємо їх в усіх інших країнах світу, де ми працюємо. І ми дуже серйозно поставилися до їхнього занепокоєння», – цитує російська газета відповідь німецької компанії. Henkel повідомила, що не лише знімає продукт із продажу в Україні, але відкликає телевізійну рекламу і вибачається за неприємні відчуття, які вони могли викликати у споживачів.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG