Доступність посилання

ТОП новини

Усі дитсадки мали б створити власні сайти до кінця року – уряд


Київ – Уряд хоче запровадити єдину систему реєстрації тих, хто хоче влаштувати дитину до дитсадочка. Для цього дошкільні заклади мають створити до кінця року власні сайти. Співробітники садочків вважають, що подібні інновації більше потрібні великим, а не малим містам. Тим часом у регіонах, де електронна система реєстрації до дитсадків ще не діє, дітей і далі продовжують набирати у групи за хабарі.

Єдину електронну базу реєстрації дітей у дитячі дошкільні заклади, як повідомив віце-прем’єр Олександр Вілкул, вже створили у Дніпропетровській і Харківській областях, а також у Києві та Севастополі.

«Ми ставимо завдання (і воно буде протокольним) створити єдину базу даних у регіонах за реєстрацією дітей у дошкільних закладах. Адже наразі батьки іноді записують свою дитину не в один, а в три-чотири дитсадочки одночасно і персональні бази кожного дитсадка це не враховують. Єдина база даних дозволить ефективніше контролювати кількість дітей, які є в черзі», – наголошує віце-прем’єр.

Він також зауважує, що кожен дитсадок також має створити до кінця року свій інтернет-сайт із 3D-екскурсією та інформацією про послуги, кількість місць і програми навчання.

Зробити такий сайт не є великою проблемою – інтернет-експерт

Таку ініціативу інтернет-експерт Сергій Рачинський вітає, однак зауважує , що без чітких урядових методологічних вказівок щодо розробки подібних сайтів вона може перетворитися на чергову невдачу.

«Насправді, зробити такий сайт не є великою проблемою. Тобто, можна навіть скористатися наявними сервісами, які є в інтернеті і не потребують якоїсь надзвичайної кваліфікації. Треба просто, щоб людина була обізнана у тому, що вона робить. Бо зараз ми стикнемося з такою ситуацією, що кожний садочок почне робити щось своє, абсолютно несумісне одне з іншим», – каже експерт.

Тим часом співробітниця одного із дитячих садків міста Гадяча, що на Полтавщині, розповідає, що у деяких дошкільних закладів міста такі сайти вже є. Решта планує створити їх до кінця вересня.

«Це реально. Електронні скриньки нам розробив райвно, а сайти будемо розробляти ми самі. Звичайно, якщо нам потрібна буде допомога, то нам пропонували звернутися в райвно до спеціаліста, який нам допоможе у цьому», – говорить жінка.

Утім, вона вважає, що для маленьких міст, на відміну від великих, у таких інноваціях сьогодні потреби немає.

Наразі дитячі садки Полтавщини забезпечені власними сайтами майже на 75 відсотків. Найнижчі показники щодо наявності інтернет-сторінок мають дошкільні заклади Хмельниччини, Рівненщини та Черкащини.

Хочете у садок? Купуйте двоспальне ліжко

На Львівщині електронної реєстрації до дитсадків, як і в переважній більшості регіонів, поки що немає. Відтак батьки записують тут своїх дітей у чергу за старою схемою – завчасно (чи не з перших місяців народження малюка).

Утім, чи справді дитина піде до дитсадка, тати з мамами все одно не впевнені. Одна із них – львів’янка Божена. Трирічну доньку їй неодноразово пропонували влаштувати до дитсадочку за «благодійний внесок».

«Ми навіть через знайомих підійшли до завідуючої садочку. Вона нам сказала: «Ви спочатку проплатіть за двоспальне ліжко, бо ліжок немає». Таким чином вони заміняють старе ліжко, і та дитина, яка вже є у садочку, нібито спатиме на першому поверсі, а наша – на другому. Ми повністю мали б вкласти не лише у двоспальне ліжко, але і у матраци, і у подушки, і лише після цього приходити з довідками і з усім іншим, щоб з нами говорили», – скаржиться жінка.

За словами Божени, така ситуація нині майже у всіх дитячих садках Львова: адже малюків багато, а садочків бракує.

Тож чи допоможе у цій ситуації створення єдиної бази реєстрації до дитсадків?

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG