Доступність посилання

ТОП новини

Щонайменше 24 людини загинули під час протестів у Єгипті


Поліція знову розганяє прихильників Мурсі в Єгипті
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00
Принаймні 24 людини вбиті в Єгипті під час акцій протесту, на які вийшли десятки тисяч прихильників усунутого з посади президента Мухаммада Мурсі. Поліція застосувала проти протестувальників сльозогінний газ, очевидці кажуть також і про постріли в натовп.

Західні ЗМІ повідомляють про щонайменше 11 осіб загинули на центральній площі Каїра, «Мусульманське братство» – про 25.

Раніше сьогодні повідомлялося, що «Мусульманське братство», яке вимагає відновлення на посаді Мурсі, закликало своїх прихильників вийти сьогодні на «п’ятницю гніву», через що в країні існує ризик нового спалаху насильства. За останніми даними влади, внаслідок розгону силами безпеки таборів демонстрантів у середу загинули понад 620 людей, переважно мирних жителів. Водночас Рада безпеки ООН закликала єгиптян продемонструвати «максимальну стриманість» і піти на «національне примирення».

Тимчасове керівництво Єгипту відкинуло міжнародну критику силового придушення протестів. Ця критика, наполягає тимчасова влада, не заснована на фактах і може заохочувати діяльність «насильницьких озброєних груп». Офіс тимчасового президента Єгипту Адлі Мансура заявив, що в країні відбуваються «терористичні акти, ціллю яких є урядові будівлі і життєво важливі об’єкти».
XS
SM
MD
LG