Доступність посилання

ТОП новини

Конгрес США в очікуванні нових бюджетних баталій


Наступного місяця американські законодавці повернуться з канікул, а до 1 жовтня їм необхідно вирішити питання про фінансування федерального уряду. Група республіканців погрожує довести справу до закриття уряду, якщо Конгрес не відмовиться від фінансування запропонованої Бараком Обамою реформи системи охорони здоров'я – так званого «Закону про доступну медичну опіку».

Президент Обама підписав закон про реформу системи охорони здоров'я ще в 2010 році, однак дебати щодо її запровадження все ще тривають. Прихильники і противники реформи ведуть рекламні кампанії на телебаченні в надії заручитися підтримкою громадськості.

Деякі республіканці вимагають, щоб Конгрес відмовив у фінансуванні реформи в рамках будь-якої угоди щодо загальних державних витрат, яку необхідно укласти в жовтні.

«Ця реформа не спрацьовує. Вона тільки шкодить системі охорони здоров'я і зараз у нас є можливість покінчити з нею, якщо американці висловлять свою думку і закличуть обраних чиновників до відповідальності», – говорить сенатор від штату Техас Тед Круз.

Такої ж думки дотримується і сенатор від Флориди Марко Рубіо, який, як і Крус, вважається можливим претендентом на посаду президента на виборах 2016 року. «Це завдасть непоправної шкоди нашій економіці і нашій країні. Думаю, не можна сказати, що ви проти «Обамакер» і потім проголосувати за бюджет, який передбачає фінансування цієї реформи».

Контрольована республіканцями Палата представників уже не раз голосувала за скасування фінансування медреформи.

Однак цей крок блокували в Сенаті, де більшість місць належить демократам. Очевидно, проти був би і президент.

Демократи в Конгресі також чинять опір спробам позбавити реформу фінансування. «На мій погляд, ці зусилля безглузді. Вони хаотичні і представляють ситуацію в надто негативному світлі, тоді як треба вирішувати проблеми», – заявила з цього приводу лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі.

Кілька чільних конгресменів-республіканців також виступають проти відмови у фінансуванні, і це питання стало предметом розбіжностей в лавах партії. Однак лідери республіканців у Конгресі, в тому числі спікер Палати представників Джон Бейнер, як і раніше ухильно формулюють свою позицію.

«Я впевнений, що, коли ми займемося цим питанням восени, процес може виявитися нелегким, але, гадаю, ми знайдемо вихід».

Спроби позбавити «Обамакер» (ObamaCare) фінансування ініційовані активістами «Руху чаювання», вважає Дейвід Гокінс, аналітик газети Конгресу Roll Call.

«Консервативні республіканці, члени «Руху чаювання» намагаються розпалити конфлікт з тих пір, як потрапили сюди в 2011 році. Зараз у Конгресі, особливо в Палаті представників, як і раніше чимало республіканців, які тільки й чекають такої конфронтації, вважаючи, що здобудуть перемогу», – сказав він.

Стратег Республіканської партії Форд О'Коннелл застерігає республіканців проти цього. «Це дуже ризикована стратегія, яка обернеться проти республіканців у вкрай важливий момент, коли вони намагаються змінити свій імідж напередодні виборів 2014 року, щоб збільшити число мандатів у Конгресі», – зазначив О'Коннелл.

Довголітні законодавці-республіканці стурбовані, оскільки їх вже звинувачували у призупиненні роботи уряду в 1990-их роках під час протистояння з колишнім президентом Біллом Клінтоном. Вони побоюються, що зараз, якщо уряд закриється через суперечки про реформу системи охорони здоров'я, провину знову можуть покласти на них.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG