Доступність посилання

ТОП новини

Кругообіг вождів у Єгипті


Духовний лідер Мусульманського братства Мухамед Баді
Єгипетські офіційні особи повідомляють про арешт духовного лідера Мусульманського братства Мухамеда Баді. Серед усіх утримуваних нині під вартою очільників Мусульманського братства Баді є найвпливовішим. Разом з лідером було затримано сотні прихильників братства, які вийшли на вулиці з протестами, та організаторів спротиву.

За повідомленнями, Баді було арештовано в помешканні на сході Каїра у Наср-Сіті. Це неподалік від місця розташування антиурядового табору, де прихильники Мурсі вимагали повернення до влади поваленого президента, і який минулої середи був розігнаний правоохоронцями. Правозахисники вже назвали цю розправу найкривавішою за всю сучасну історію Єгипту. Під час протестів, які спалахнули після цієї розправи, загинув син Баді – Амман. Більшість же пересічних єгиптян хочуть одного – припинення кровопролиття.

Говорить мешканець Каїра Гамаль Махмуд:

«Слава Богу, Баді арештували. Уряд повинен зробити всі необхідні кроки, щоб зупинити Мусульманське братство. Це просто гріх виростити сина до такого віку тільки для того, щоб його потім холоднокровно вбили».

Саме Баді вважають правою рукою Мурсі та «сірим кардиналом» Мусульманського братства.

Однак, від боротьби братство відмовлятися не збирається, кажуть його інші лідери. Амір Бассам, член Ради політичного крила Мусульманського братства поспілкувався з Голосом Америки по телефону.

Амір Бассам з Партії свободи та справедливості сказав:

«Неможливо ні за яких обставин позбутися Мусульманського братства чи виключити нас з політичного процесу, оскільки ми представляємо реальну, невід’ємну, ефективну частину єгипетського суспільства».

Водночас рівень обурення єгиптян по відношенню до мільйонів ісламістів продовжує зростати. Ситуація загострилася після того, як бойовики на Синайському півострові вбили 25 поліцейських. Щоправда, державні медіа не так охоче повідомляли про загибель 36 протестувальників, які утримувались під вартою.

Тим часом, на фоні безперервних арештів членів Мусульманського братства, офіційні особи говорять про можливість звільнення арештованого у 2011 році колишнього президента Хосні Мубарака, яке може статися вже у наступні дні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG