Доступність посилання

ТОП новини

«22 приводи пишатися по-українськи» (огляд преси)


Київ – До Дня Незалежності тижневик «Коментарі» вирішив написати про справжні приводи для оптимізму українців. Перший з них – те, що незалежна Україна живе і бадьоро почувається вже 22 роки. А ще, на думку газетярів, в Україні цілком сформувалося громадянське суспільство і держава політично та економічно відірвалась від Росії. Мова зміцнила позиції, навіть «Азарови відчули нездоланний потяг до оволодіння державною мовою». Країна потроху покращує демографічні показники після глибокої кризи кінця 1990-х. Українська валюта виробила імунітет до економічних катаклізмів, зберігши незалежність. Видання стверджує, що збереження державного контролю над ГТС залишається символічною перемогою всього періоду незалежності. Про інші приводи для оптимізму видання розповідає в статті «22 приводи пишатися по-українськи».

22 роки тому український народ став незалежним від реальної загрози зникнення, наголошує експерт газети «День». Завдяки незалежності українці стали незалежними від спроб втягнення в імперські злочини – і не лише в ролі жертви, але й в ролі ката. А це унікальний здобуток для морального здоров’я нації, наголошує експерт.

А в п’ятничному спецвипуску «Дня» розповідається про українців, які змінили світ. Зокрема, про Юрія Кондратюка, одного з розробників ракетної техніки й космічних польотів, автора «траси Кондратюка», якою подорожували наМісяць космічні кораблі «Аполлон».

А ось газета «Факти» нагадує, що завтра виповнюється 90 років з дня народження знаного вченого ХХ століття академіка Віктора Глушкова, під керівництвом якого в Києві на початку 1960-х років був створений прообраз першого в світі персонального комп'ютера.

Для рентабельності своєї роботи «Укрпошта» планує на 45% збільшити вартість доставки преси. Видавці переконані – через це ціна передплати зросте, а тиражі – зменшаться. Про те, який вихід із ситуації запропонує держава і наскільки він буде конструктивний розмірковує газета «День» у матеріалі «Газета у поштовій скринці: непростий шлях».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG