Доступність посилання

ТОП новини
24 вересня 2020, Київ 04:15

США почали готувати сили на випадок втручання в Сирії – міністр оборони


Чак Гейґел, архівне фото
Міністр оборони США Чак Гейґел заявив у п’ятницю, що Сполучені Штати почали готувати свої військово-морські та інші сили на випадок рішення про воєнне втручання в Сирії.

За його словами, президент Барак Обама попросив Пентагон підготувати можливості для Збройних сил на такий випадок, і деякі з заходів вимагають передислокації сил.

Конкретних пересувань військових міністр не назвав.

Водночас Гейґел додав, що США ще не встановили, чи влада Сирії дійсно вдалася до хімічної зброї в нападі, внаслідок якого, як стверджують, цього тижня загинули сотні мирних мешканців.

Раніше у п’ятницю Обама висловив глибоке занепокоєння можливим хімічним ударом у Сирії й заявив, що, якщо звинувачення про цей удар підтвердяться, ситуація «вимагатиме уваги Америки».

За даними різних сирійських опозиційних організацій, унаслідок кількох ударів ракетами з хімічними боєголовками в місцевості Гута, яка охоплює столицю Дамаск зі сходу й півдня, позавчора вранці загинули від майже 170 до понад 1 тисячі 700 людей, зокрема, цивільних, жінок і дітей. Влада Сирії категорично відкидає це. Незалежних підтверджень чи спростувань заяв сторін наразі немає.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG