Доступність посилання

ТОП новини

Посол США в Україні хоче зустрітися з Юлією Тимошенко


Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт хотів би зустрітися з ув'язненим колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Про це Джеффрі Пайєтт заявив в інтерв'ю, яке 26 серпня було опубліковане на Інтернет-сайті телеканалу «Україна».

«Звичайно, я хотів би зробити те, що вже робив посол Теффт (попередній посол США в Україні – ред.), який разом з європейським колегою їздив до Харкова та зміг зустрітися з Юлією Тимошенко».

«Я зацікавлений вчинити так само, зокрема, щоб почути її погляди на європейський вибір України, її погляди на українську демократію», – каже посол Джеффрі Пайєтт.

Екс-прем'єр Юлію Тимошенко засуджено до семирічного покаранню за перевищення повноважень під час підписання «газової угоди» з Росією у січні 2009 року.

Джеффрі Пайєтт вважає, що коли розмова йде про «справу Тимошенко», важливо розуміти, що мова йде про порушення прав людини.

Колишнього главу уряду переслідують у правовій площині за дії, вчинені в офіційній якості. Це не про особистість – це про принцип. Ця проблема викликає глибоку стурбованість з боку Сполучених Штатів
Джеффрі Пайєтт
«Йдеться про питання вибіркового переслідування. Це для Сполучених Штатів не питання особи, а питання принципу. Мова йде про те, що колишнього главу уряду переслідують у правовій площині за дії, вчинені в офіційній якості. Це не про особистість – це про принцип. Ця проблема викликає глибоку стурбованість з боку Сполучених Штатів. У Конгресі, а також у Європі – не тільки серед європейських урядів, а й у Європейському суді з прав людини, який раніше цього року визначив, що затримання Тимошенко було незаконним і безпідставним», – сказав Джеффрі Пайєтт в інтерв'ю телеканалу «Україна».

Він відмовився «давати рецепти» щодо виправлення даної ситуації, але висловив надію на те, що уряд України «проявить мудрість, і, працюючи з Коксом і Кваснєвським, знайде спосіб вирішити цю проблему».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG