Доступність посилання

ТОП новини

Для Януковича збирають ручки і просять підписання угоди з ЄС


У Києві збирають ручки для Віктора Януковича у рамках акції «Підпису – ЄС!». Таким чином активісти закликають українців стимулювати главу держави підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Між тим експерти наголошують, що на підписання документу такі ініціативи ніякого впливу не матимуть.

«Вікторе Федоровичу, поставте підпис, хрестик, все, що Ви зможете. Це буде одна з небагатьох добрих справ у Вашому житті, і Ви реально увійдете в історію з цією справою», – закликав на майдані Незалежності президента громадський активіст Єгор Соболєв. Разом із іншими учасниками акції «Підпису – ЄС!» він опустив кулькову ручку у спеціальну ємність, символічно уповноваживши главу держави підписати угоду про асоціацію між Україною та ЄС на вільнюському саміті вже наприкінці листопада.

Водночас колишній віце-прем’єр з питань євроінтеграції, а нині керівник громадської організації «Центр UA» Олег Рибачук передав президентові не одну, а аж дві ручки. Каже, це на випадок «якщо з однією щось трапиться». Окрім того, він закликав Януковича не лише підписати угоду з ЄС, але і виконувати її.

У Києві збирають ручки для Януковича
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

«Не варто розслаблятися, це правда. Але особисто для Януковича як кандидата у президенти України, як політика, який хоче залишитися в політиці, це єдиний шанс на те, щоб відбутися у політиці і мати хоч якісь перспективи. І тільки співпраця з успішним світом дає можливість (у тому числі і нинішньому правлячому режиму) розраховувати на якесь майбутнє», – пояснив Рибачук Радіо Свобода.

Подібні акції є швидше символічним кроком – соціопсихолог

Наразі ж вплинути на президента може кожен громадянин, адже організатори флеш-мобу – громадські активісти руху «Ми – європейці» – обіцяють провести аналогічні акції по всій Україні. Окрім того, вони зауважують, що всі учасники проекту зможуть пояснити у відеозверненнях на сайті www.pidpys.eu, чому їхня ручка за Європейський союз.

За ідеєю ініціаторів, акція триватиме до середини жовтня. Потім напередодні саміту зібрані ручки планують перетворити на інсталяцію, яку хочуть передати Вікторові Януковичу.

Між тим, соціальний психолог Віктор Пушкар, хоч і наголошує на користі подібних акцій (на його думку, вони сприяють розвиткові громадської думки), у їхньому реальному практичному значенні не впевнений.

«Скоріше, це якийсь символічний крок. Люди висловили своє ставлення, і це добре, це їхнє право. Але ж результат залежатиме трохи від інших речей. Ці вимоги відомі. Якщо Україна демонструватиме прогрес, то буде підписаний план членства. Все буде залежати від української влади та Євросоюзу», – каже він.


Проєвропейські рухи блокують вплив агітації за Митний союз

Не бачить реального впливу проєвропейських громадських ініціатив на підписання угоди і політолог Олександр Палій. На його думку, вони можуть бути вирішальними лише у тому випадку, коли до них долучаться щонайменше сотні тисяч українців.

Однак експерт зауважує, що подібні ініціативи ефективно блокують вплив «псевдооб’єднань, які намагаються агітувати за Митний союз».

«Поки що абсолютно усі ці громадські рухи працюють насамперед на формування інформаційного поля, грають у матрицю телекартинки. Вони в даному сенсі роблять позитивну функцію, тому що всі оці інспіровані ззовні рухи на підтримку Митного союзу, дуже щедро профінансовані, але окрім гранту «Газпрому» у них нічого немає: ні організаційної структури, ні людей, яких можна показувати», – говорить політолог.

Наразі ж у ЄС наголошують на тому, що «дискусія, як зробити підписання угоди можливим, триває».

Окрім того, на останній тиждень вересня планується доповідь за результатами роботи наглядової місії Європарламенту в Україні. Як зауважують у Брюсселі, цей документ теж відіграватиме певну роль під час підписання угоди.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG