Доступність посилання

ТОП новини

Футбольні хулігани в Угорщині вдаються до антисемітських виступів


Угорщина – Єрусалимський Центр Шимона Візенталя апелює до УЄФА в надії, що ця організація зможе вплинути на футбольних хуліганів в Угорщині, які приносять на матчі місцевих команд транспаранти з антисемітським підтекстом. Відповідальною за такий стан речей центр називає Угорську федерацію футболу. Тим часом спортивні чиновники відкидають це звинувачення.

Пристрасті розпалилися після того, як уболівальники будапештського клубу «Ференцварош» розгорнули на трибунах транспарант-присвяту померлому нещодавно 99-літньому Ласлу Чатарі, який був комендантом концентраційного табору у місті Кошице і якого викрив і позивався з ним кілька років у суді Будапешта Центр Шимона Візенталя.

За цю «витівку» фанатів «Ференцвароша» Угорська федерація футболу оштрафувала клуб на 800 тисяч форинтів (приблизно 3,5 тисячі доларів). Обурений президент спортивного клубу «Ференцварош» Ґабор Кубатов виступив у зверненні до футбольних хуліганів із такими словами: «Проявіть сміливість і лише скажіть: «Так, це зробили ми – виносили ідею, виготовили цей плакат і таємно пронесли його на стадіон і розгорнули». Хочу закликати їх не ховати обличчя за шарфами, спинами порядних болільників і не прикриватися емблемою клубу».

Якщо вони цього не зроблять, служба безпеки стадіону почне ідентифікувати хуліганів на основі відеозапису камер зовнішнього спостереження, пригрозив їм президент клубу.

Непоодинокі випадки

Торік фанати «Ференцвароша» вигукували антисемітські скоромовки і образи на адресу гравців футбольної команди Ізраїлю, які грали в товариському матчі проти збірної Угорщини, а також проявили себе подібним чином і на зустрічі угорської та румунської футбольних команд. У своєму листі до УЄФА Центр Шимона Візенталя вказує, що Угорська федерація футболу аж ніяк не гальмує антисемітських пристрастей угорських футбольних хуліганів.

Однак оглядач Дьєрдь Селлеші заперечує це. «Федерація футболу якраз у цей час разом із угорським урядом і парламентом країни докладає великих зусиль для наведення порядку на стадіонах, у тому числі щодо вербальних та інших форм насильства», – каже він.

Тим часом Товариство імені Рауля Валленберґа висловило думку, що спортивний клуб «Ференцварош» треба позбавити фінансової допомоги держави і спонсорів через систематичні прояви антисемітизму й расизму вболівальників клубу. А на сайті друзів іншого столичного клубу МТК з’явилася інформація про те, що цинічно і бездушно поширювати телевізійні ролики і тим більше згадувати в транспарантах ім’я Ласла Чатарі, який служив комендантом Кошицького табору, де по-звірячому вбили колишнього керівника спортивного клубу МТК Альфреда Брюлля, і що цей клуб салашисти закрили в Угорщині у 1944 році.

Між тим Ефраїм Зурофф, президент єрусалимського Центру Шимона Візенталя, зазначив, що поведінка угорських уболівальників тільки доводить те, чому він позивався з Ласлом Чатарі в Будапешті і чому його, відповідального за смерть 15 тисяч євреїв, слід було судити як воєнного злочинця. Він висловив жаль, що багато хто в Угорщині все ще не усвідомлює всього жаху Голокосту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG